Żyjemy w czasach niesamowitego rozwoju technologicznego. Właśnie dlatego rozwiązania, które jeszcze kilkanaście lat temu wydawały się rzeczywistością rodem z filmów science-fiction, dziś są już ogólnodostępne.

Wideokonferencje, ekspresowe przesyłanie danych, zaawansowane systemy bezpieczeństwa w samochodach – to codzienność. Gwarantują nam wygodę w pracy, usprawniają komunikację. Z nowoczesnych technologii, które poprawią twój komfort i bezpieczeństwo, możesz korzystać też w domu – zauważa nasz rozmówca z General Electrical Services. Systemy inteligentnego domu nie są już luksusem, ale praktycznym rozwiązaniem dla każdego.

Zarządzaj domem automatycznie

Czy pamiętasz jeszcze czasy, kiedy najmłodsze z rodzeństwa służyło za pilot od telewizora? A może zdarzyło ci się rzucać kapciem w wyłącznik światła, kiedy nie miałeś siły podnieść się z łóżka? Obecnie  większość sprzętów RTV obsługujemy za pośrednictwem pilotów, jednak nowoczesne rozwiązania pozwalają na znacznie więcej.

Systemy inteligentnego domu umożliwiają automatyczne sterowanie światłem w budynku, nawet jeżeli znajdujesz się poza domem. Wykorzystując prostą aplikację w smartfonie, możesz nie tylko gasić i zapalać oświetlenie w budynku, ale także sterować położeniem rolet.

Bezpieczny dom pod twoją nieobecność

Taki sposób wykorzystania inteligentnych systemów domowych oznacza nie tylko oszczędność (jeśli np. wychodząc z domu zapomniałeś zgasić światło), ale też pomaga zabezpieczyć twoją posesję podczas dłuższej nieobecności. Obsługując zdalnie przesłony okienne i światło, dajesz potencjalnym złodziejom do zrozumienia, że ktoś jest w domu, co skutecznie ich odstrasza.

Jednak podstawowym zabezpieczeniem domu są oczywiście alarmy. System alarmowania w sytuacji wtargnięcia do domu niepożądanych gości oraz monitoring to najlepsze sposoby zabezpieczania mienia.

Najwyższy poziom komfortu

Nie ulega wątpliwości, że systemy inteligentnego domu to niesamowita wygoda. Ich stosowanie pozwala na całkowite ograniczenie wysiłku związanego z obsługą rozmaitych urządzeń i sterowanie nimi nawet na dystans. Korzystając z nich możesz zdalnie przygotować swój dom na powrót z wakacji, np. uruchamiając wentylację, czy ogrzewanie.