Rolety zewnętrzne z roku na rok zdobywają sobie coraz większe grono zwolenników. Podstawową zaletą tego typu osłon okiennych jest to, że stanowią doskonałą ochronę antywłamaniową, jednak rolety zewnętrzne dają również szereg innych korzyści. Jakich? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Podstawowy element wszystkich domów jednorodzinnych

W dzisiejszych czasach rolety zewnętrzne już są niezwykle popularnym elementem wzmocnienia ochrony antywłamaniowej naszych domów. Jednak to nie jedyne zalety tych urządzeń.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista z firmy Doran, która oferuje swoim klientom bardzo wiele rodzajów osłon okiennych, m.in. żaluzji, rolet i moskitier: Rolety zewnętrzne to nie tylko ochrona antywłamaniowa, ale także doskonały sposób na zwiększenie izolacji termicznej pomieszczeń oraz ochronę przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, m.in. silnym wiatrem, deszczem, śniegiem czy zbyt dużym nasłonecznieniem. Rolety zewnętrzne pozwalają również na ochronę przed wzrokiem wścibskich sąsiadów oraz zmniejszenie hałasu dobywającego się do naszych domów z zewnątrz.

Zmniejszenie rachunków za ogrzewanie i ochładzanie pomieszczeń

Najważniejszą zaletą rolet zewnętrznych jest wbrew pozorom ich działanie polegające na zwiększeniu izolacji termicznej. Według przeprowadzanych badań, najwięcej ciepła uchodzi z mieszkań i domów przez okna. Jest to aż 25 proc. Rolety zewnętrzne sprawiają ze pomiędzy nimi a szybą tworzy się coś na kształt poduszki powietrznej, która skutecznie blokuje uciekające z wewnątrz ciepło. Dzięki temu pomieszczenia się tak bardzo nie ochładzają, a my możemy znacznie oszczędzić na kosztach ich ogrzewania.

Latem natomiast wnętrza naszych domów nagrzewają się przez wpadające przez szyby promienie słoneczne. Rolety zewnętrzne pozwalają na ograniczenia wpadającego do domu ciepła aż o 80 proc.

Ochrona antywłamaniowa

Inną bardzo ważną zaletą rolet zewnętrznych jest ochrona przed włamywaczami. Dzięki solidnej, trudnej do przełamania konstrukcji, rolety te w znaczny sposób utrudniają włamywaczom dostanie się do wewnątrz. Najczęściej jednak widząc, że okna są zabezpieczone w taki sposób, w ogóle rezygnują z podjęcia próby włamania, ponieważ jest to dla nich zbyt duże ryzyko.

Jak więc widać rolety zewnętrzne są bardzo dobrym wyborem. Ich instalacja nie tylko skutecznie zabezpieczy nasz dom przed włamaniem, ale także pozwoli na znaczne ograniczenie kosztów ogrzewania i ochładzania pomieszczeń.

[avg] ([per]) [total] vote[s]