Regularne sprzątanie w domu pozwala się pozbyć wielu alergenów, które mają niekorzystny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Odkurzanie i ścieranie kurzu nie wystarczy jednak, aby zapewnić w domu higieniczne warunki, gdyż to zanieczyszczone powietrze
w dużej mierze odpowiada za nieprzyjemne dolegliwości, na które szczególnie narażeni są alergicy. Rozwiązaniem problemu może być oczyszczacz powietrza. Czy warto zainwestować w takie urządzenie?

Czym jest oczyszczacz powietrza?

Sprawny system wentylacji zapewnia dostęp do świeżego powietrza, jednak nie zawsze poradzi sobie z usunięciem wszystkich zanieczyszczeń i drobnoustrojów, których nie widać gołym okiem. Oczyszczacze powietrza to niewielkie urządzenia, które mogą stanowić uzupełnienie tradycyjnej wentylacji w domu. Ich działanie polega na wyłapywaniu zanieczyszczeń poprzez stałą filtrację powietrza.

Jakość powietrza, którym oddychamy ma duży wpływ dla samopoczucia i zdrowia – mówi specjalista z firmy Kuna System w Kielcach. – Pyłki smogu, kurz, drobnoustroje i pozostałe zanieczyszczenia są groźne przede wszystkim dla alergików i osób z chorobami dróg oddechowych. Oczyszczacz powietrza pozwala się pozbyć większości zanieczyszczeń, wykorzystując przy tym specjalne filtry, na których osadzają się cząsteczki alergenów – dodaje. Oczyszczacz powietrza jest często mylony z nawilżaczem, jednak jego działanie jest dużo bardziej zaawansowane.

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza?

Coraz więcej osób decyduje się na zakup oczyszczacza powietrza, chcąc zadbać o swoje zdrowie. Wysokie wskaźniki smogu oraz wszechobecne alergeny wpływają niekorzystnie na jakość powietrza i są wdychane do organizmu, co może powodować bóle głowy, zmęczenie i spadek odporności. Oczyszczacze powietrza pozwalają pozbyć się większości zanieczyszczeń, takich jak:

  • pyłki smogu,
  • drobnoustroje,
  • cząsteczki kurzu,
  • nieprzyjemne zapachy,

Nowoczesne urządzenia wyposażone są w dodatkowe funkcje, dzięki którym powietrze staje się jeszcze bardziej czyste i świeże. Na rynku dostępne są modele z wbudowanym jonizatorem lub nawilżaczem, dzięki czemu nie trzeba inwestować w dodatkowe urządzenia poprawiające jakość powietrza. Dodatkowo można zdecydować się na oczyszczacz powietrza dedykowany alergikom, który posiada czuły system filtracji, wyłapujący nawet mikroskopijne pyłki alergenów i roztoczy. Urządzenie można stosować przez cały rok, a szczególnie polecane jest osobom mieszkających w miejscach o dużym zanieczyszczeniu powietrza oraz wysokich wskaźnikach smogu.

[avg] ([per]) [total] vote[s]