Wybór mieszkania to nie tylko powód do radości, ale także źródło wielu trudnych i bardzo ważnych do podjęcia decyzji. Jedna z nich dotyczy rozwiązania kwestii kuchni. Jak radzą sobie z tym inni? Ostatnie lata pokazują, iż mieszkania z aneksem kuchennym stają się coraz bardziej popularnym wyborem. Dlatego warto zapoznać się z najważniejszymi zaletami podkreślanymi przez zwolenników tej opcji.

Więcej przestrzeni

Podstawową zaletą aneksów kuchennych jest więcej przestrzeni w mieszkaniu. Efekt ten powstaje, gdyż dzięki rezygnacji z oddzielnej kuchni, niepotrzebne stają się nie tylko ścianki działowe, ale także kolejne drzwi i miejsce na wejście z przedpokoju. Fizycznie zyskujemy wtedy minimum kilka metrów kwadratowych, zaś optycznie – większe mieszkanie. Obecnie kuchnia – poza funkcjami praktycznymi – powinna spełniać szereg walorów estetycznych. Na rynku gotowych jest mnóstwo cieszących oko rozwiązań.   Ekspert z firmy deweloperskiej D.P.I. Malachit dodaje także:

„Połączenie kuchni i pokoju pozwala uzyskać dodatkową przestrzeń, jakiej przy innym rozwiązaniu byśmy się nawet nie spodziewali. Okazuje się, iż zamiast dodatkowej zbędnej ściany znajduje się miejsce na urządzenie jadalni lub zaspokojenie innych potrzeb właścicieli”.

Wybór odpowiedniego stylu i dodatków może sprawić, że nasz aneks kuchenny będzie prawdziwą ozdobą całego mieszkania.

Więcej światła i powietrza

Dużym plusem aneksów kuchennych jest niewątpliwie nieograniczony dostęp do naturalnych promieni słonecznych. Takie rozwiązanie sprawia, że przestrzeń do gotowania jest dużo jaśniejsza niż w mniejszej, zamkniętej kuchni, dzięki czemu staje się bardziej przyjazna do codziennego użytkowania. To także fantastyczna opcja dla mieszkań, w których kuchnia miałaby nie posiadać okna. Otwarta przestrzeń zapewnia też lepszą cyrkulację powietrza niż w zamkniętym pomieszczeniu. W przypadku gotowania wielu aromatycznych potraw może okazać się to dużym plusem.

Więcej czasu z bliskimi

Ostatni na liście, ale nie najmniej ważny argument. Otwarty układ w mieszkaniu z aneksem kuchennym rozwiązuje problem uwięzionej w kuchni osoby gotującej. Dzięki przestrzeni połączonej z pokojem można uniknąć niezręcznej sytuacji zostawiania gości na czas przygotowania posiłków. Również na co dzień w tworzeniu obiadu mogą towarzyszyć nam rozmowy z bliskimi wykonującymi w tym czasie inne czynności. Okazuje się, że takie rozwiązanie może pozwolić zyskać nie tylko więcej przestrzeni, ale również czasu spędzanego z najważniejszymi osobami.

Rate this post