Salony meblowe prześcigają się w pomysłach na coraz to nowe, modne zestawy mebli. Ci, którym zależy na oryginalności mają jednak pewną alternatywę – mogą zdecydować się na zamówienie mebli na wymiar. Rozwiązanie to ma wiele zalet.

Dla kogo meble na zamówienie

Nie da się ukryć, że zapanowała moda na otaczanie się pięknymi przedmiotami. Z tego powodu salony meblowe i sklepy sieciowe sprzedające różnego rodzaju domowe dodatki i akcesoria przeżywają teraz prawdziwy rozkwit. Znajdziemy tam wszystko czego tylko zapragniemy, dlatego idea zamawiania mebli na wymiar może dla wielu wydawać się przestarzała. Niesłusznie.

Podczas wyboru mebli do domu lub mieszkania większość z nas kieruje się przede wszystkim estetyką, jednak w przypadku niektórych pomieszczeń dopasowanie do nich gotowych zestawów jest w zasadzie niemożliwe. W takiej sytuacji zamówienie mebli na wymiar może okazać się strzałem w dziesiątkę. Dzięki temu rozwiązaniu kupujący nie będzie musiał iść na żadne kompromisy – zapewnia nasz rozmówca reprezentujący firmę Gamma, producenta mebli na zamówienie.

Niepowtarzalny styl

Coraz częściej podczas meblowania własnych czterech ścian stawia się na indywidualność. Poszczególne pokoje, zgodnie z najnowszymi trendami, powinny odzwierciedlać osobowości mieszkańców, a także wyróżniać się oryginalnością. Efekt ten jest trudny do osiągnięcia w przypadku gotowych zestawów mebli.

Meble robione na zamówienie mogą powstać w oparciu o projekt lub pomysły klienta, a to sprawia, że będzie mógł aktywnie uczestniczyć w procesie ich tworzenia. Dzięki temu kupujący czuje się współodpowiedzialny za powstawanie mebli, a tym samym będzie do nich bardziej przywiązany. Można także skorzystać z pomocy projektanta, który w projekcie umieści wiele ciekawych rozwiązań, na które ciężko wpaść osobom niezwiązanym z architekturą wnętrz.

Kolejną zaletą tego typu mebli jest ich solidne wykonanie, którego często brak w przypadku produktów zakupionych w sieciowych salonach meblowych.

Gdzie meble na wymiar

Najczęściej wybieranymi meblami robionymi na zamówienie są meble kuchenne. Wszystko dlatego, że pomieszczenia przeznaczone na kuchnie przeważnie są nieustawne ze względu na ich nietypowe kształty oraz liczne zakamarki i skosy, które uniemożliwiają wstawienie tam gotowych zestawów dostępnych w sklepach. Co więcej, dzięki meblom robionym na wymiar kuchnia może być bardziej funkcjonalna, a to ułatwi domownikom wiele czynności związanych z wykonywaniem posiłków.

Oczywiście, nie trzeba ograniczać się jedynie do kuchni – meble na wymiar sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, któremu nadadzą indywidualnego charakteru.

[avg] ([per]) [total] vote[s]