Klimatyzatory bez jednostki zewnętrznej, zwane także monoklimatyzatorami, to doskonałe rozwiązanie dla tych osób, które nie mają możliwości montażu jednostki zewnętrznej, a nie chcą z tego powodu rezygnować z klimatyzacji. Monoklimatyzator pozwala bowiem na instalację bez konieczności umieszczania za zewnątrz budynku nieestetycznej jednostki odprowadzającej ciepłe powietrze.

Estetyczne rozwiązanie do budynków, gdzie nie można zainstalować tradycyjnej klimatyzacji

Klimatyzator bez jednostki zewnętrznej pozwala na jego instalację we wszystkich miejscach, gdzie nie ma możliwości instalacji tradycyjnej klimatyzacji. Ma to miejsce w szczególności w budynkach zabytkowych, które ze względu na swoje walory estetyczne i wizualne, nie mogą posiadać umieszczonych za zewnątrz elementów instalacji. Należy do nich także jednostka zewnętrzna klimatyzacji, która, nie ukrywajmy, nie jest zbyt atrakcyjna wizualnie. Jednak właśnie dzięki monoklimatyzatorom właściciele i mieszkańcy takich budynków nie muszą rezygnować z udogodnień związanych z posiadaniem klimatyzacji w swoim budynku, a jednocześnie mają możliwość uniknięcia elementu szpecącego budynek. Dystrybutorem monoklimatyzatorów jest przykładowo firma Akszer.

Cicha i wydajna praca

Klimatyzatory pozbawione jednostki zewnętrznej nie są, wbrew pozorom, urządzeniami o słabszej wydajności od standardowych klimatyzatorów wyposażonych w agregat zewnętrzny. Wręcz przeciwnie, charakteryzują się one wysoką wydajnością pracy, dzięki czemu praktycznie niczym nie różnią się od tradycyjnych klimatyzatorów wyposażonych w jednostkę zewnętrzną. Ich zaletą jest jednak znacznie mniejszy poziom hałasu, jaki generują podczas swojej pracy. Można więc śmiało powiedzieć, że monoklimatyzatory to urządzenia charakteryzujące się cichą i wydajną pracą, co z pewnością docenią miłośnicy ciszy i spokoju.

Brak konieczności wykonywania skomplikowanego montażu

Klimatyzatory bez jednostki zewnętrznej są także urządzeniami prostymi i szybkimi w instalacji. Do ich umieszczenia wystarczy bowiem wywiercenie dwóch otworów i umieszczenie z zewnętrznej strony kratek wentylacyjnych. Doskonale sprawdzą się więc w domach i mieszkaniach świeżo po remoncie, gdzie nie chcemy przeprowadzać skomplikowanej instalacji standardowej klimatyzacji, a mimo tego chcemy cieszyć się jej pełną funkcjonalnością. Klimatyzatory tego typu dostępne są także zazwyczaj w dwóch wersjach: naściennej oraz przypodłogowej, dzięki czemu możemy dostosować klimatyzator do naszych osobistych wymagań.