Posiadacze tarasów i balkonów powinni zgodzić się z tezą, że warto postawić na rozwiązanie, jakim jest montaż drzwi podnoszono-przesuwnych. Jest to system, który zapewnia dogodne wyjście na balkon, taras lub otwartą przestrzeń ogrodu, a także chroni przed nieproszonymi gośćmi i niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. W tym artykule przyjrzymy się bliżej właściwościom drzwi podnoszono-przesuwnych i wyróżnimy ich zalety.

Drzwi podnoszono-przesuwne – dla kogo?

Drzwi podnoszono-przesuwne są doskonałym pomysłem dla osób, które myślą o zabudowie łączącej pokoje lub ogrody zimowe z zewnętrzną częścią domu. Zapewniają one dobry kontakt z otoczeniem, a poza tym nie zajmują dużo miejsca. Tak naprawdę jednak są dobrym rozwiązaniem zarówno dla miłośników przyrody i urzekających krajobrazów, jak i dla mieszczuchów, którzy nie wyobrażają sobie życia poza miastem. Właściwości tego systemu sprawiają, że drzwi podnoszono-przesuwne sprawdzą się w każdych warunkach, również w komfortowym apartamencie lub hotelu.

Charakterystyka drzwi podnoszono-przesuwnych

Dzięki temu, że budowa profili aluminiowych pozwala na wytworzenie drzwi podnoszono-przesuwnych o dużych gabarytach, które wypełnia się szkłem jedno- lub dwukomorowym, są one gwarancją optycznego powiększenia wnętrza oraz wypełnienia go naturalnym światłem słonecznym. Poza tym zastosowane przy produkcji materiały i rozwiązania techniczne pomagają osiągnąć wysoki stopień ochrony cieplnej i akustycznej, dzięki czemu drzwi podnoszono-przesuwne posiadają pełen komfort termiczny oraz wygodę użytkowania. Odpowiednio grube ramy i energooszczędne pakiety z trzech szyb gwarantują wysoki współczynnik przenikania ciepła dla całych drzwi, a użycie profili aluminiowych sprawia, że drzwi są lekkie i łatwe zarówno do otwierania, jak i zamykania.

Konstrukcja drzwi podnoszono-przesuwnych jest tak wykonana, aby skrzydło oraz element stały były względem siebie przesunięte, co powoduje nachodzenie na siebie otwieranych elementów. Przy takim rozwiązaniu technicznym drzwi nie zajmują dużo miejsca w pomieszczeniu, a także nie ograniczają jego aranżacji.

Jakie są zalety drzwi podnoszono-przesuwnych?

Podsumowując, zastosowanie drzwi podnoszono-przesuwnych ma wiele zalet, do których możemy zaliczyć możliwość wykonania przeszkleń wielkogabarytowych oraz efektowne połączenie świata zewnętrznego z wnętrzem domu. Ponadto są one lekkie i wygodne w obsłudze, mają ciekawy design i niski próg, a także szeroką gamę kolorystyczną, która umożliwia aranżacje drzwi w dowolny i niezależny wystrój otoczenia – przekonuje specjalista z firmy Alumex z Warszawy, która jest renomowanym producentem stolarki aluminiowej, w tym systemów drzwi podnoszono-przesuwnych.

[avg] ([per]) [total] vote[s]