Marzysz o bramie, która otworzy się na każde Twoje życzenie? Masz dość ciągłego wychodzenia z samochodu i noszenia pęku kluczy? Dzięki profesjonalnemu systemowi automatyki, wszelkie niedogodności mogą odejść w zapomnienie. Automatyczne bramy dawno przestały być luksusem. Dziś stanowią standard, w który zaopatruje się coraz więcej gospodarstw domowych.

Powitanie z otwartymi ramionami

Dzięki automatyzacji, proces otwierania bramy nie nastręcza żadnych problemów. Centrala sterująca odbiera sygnały nawet z 200 metrów. Możemy łączyć się z nią na odległość przy pomocy specjalnego pilota. To znaczące udogodnienie, które pozwala zaoszczędzić czas, jaki musielibyśmy przeznaczyć na wyjście z pojazdu, wyjęcie kluczy, otworzenie zamka i ręczne przesunięcie skrzydeł. W przypadku bram automatycznych wszystko odbywa się samoistnie. Brama czeka na nas rozwarta w momencie dojazdu do posesji. Szybko, prosto i przyjemnie.

Kontrola w każdym calu

Automatyka do bram bazuje na fotokomórkach, dzięki którym skrzydła nie zamykają się w momencie napotkania przeszkody – nadjeżdżającego pojazdu, przebiegającego zwierzęcia czy dzieci bawiących się na podjeździe. Inteligentne programowanie pozwala zaplanować takie detale jak czas zamykania, zakres spowolnienia czy kąt uchylenia bramy. Istotny element stanowi zabezpieczenie przeciążeniowe, które kontroluje siłowniki, a w razie potrzeby (np. gdy działają z nienaturalną siłą) zmienia kierunek ruchu skrzydeł.

Gwarancja spokojnego snu

Dzięki zaprogramowanemu ruchowi bramy, nie istnieje możliwość jej omyłkowego niedomknięcia. Automatyka myśli za nas, nawet gdy o niej zapomnimy. Zatrzaśniętą bramę trudno sforsować. Stanowi cenne zabezpieczenie przed intruzami – zwłaszcza gdy zainwestujemy w solidne konstrukcje stalowe. Ciekawym wyborem bram z metalu dysponuje warszawska firma Janmar. Gdy nie mamy pewności czy brama została zamknięta, możemy zweryfikować ten fakt, np. przy pomocy smartfona. Systemy automatyczne współpracują z urządzeniami mobilnymi. Jedno kliknięcie wystarczy, by zorientować się w sytuacji.

Jak zautomatyzować bramę?

Wdrożenie systemu automatyki do bram jest bardzo proste. Do wyboru mamy dwie opcje – zakup nowej bramy z wbudowanym systemem, bądź nabycie systemu do już istniejącej bramy. Kluczową kwestię stanowi dobór siłowników, które umożliwią bezproblemowe sterowanie skrzydłami. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto poradzić się fachowców. Dzięki temu unikniemy problemów z montażem oraz późniejszym serwisem bramy.