Łóżka tapicerowane to ciekawa propozycja dla osób, które cenią sobie stylowy i elegancki wygląd połączony z przytulnością i maksymalną wygodą. Wybór łóżka tapicerowanego powala na ożywienie sypialni i wprowadzenie do niej atrakcyjnie wyglądającej tkaniny, która będzie dodatkową dekoracją całej aranżacji. Łóżka tapicerowane w zależności od rodzaju tkaniny i sposobu, w jaki zostanie przeszyta, będą pasowały do wnętrz klasycznych i nowoczesnych.

Dlaczego warto się zdecydować na łóżko tapicerowane?

Wybór łóżka jest jedną z ważniejszych decyzji, jeśli chodzi o kompletowanie mebli, ponieważ zależy od niego nie tylko wygoda i komfort użytkownika, ale także jego samopoczucie oraz zdrowie. Tylko dobrze dobrane pod względem rozmiaru i wysokości łóżko w połączeniu z odpowiednim do wagi oraz preferowanej pozycji materacem daje gwarancję spokojnego snu i pełnej regeneracji. Warto pamiętać, że śpiąc, spędzamy niemal 1/3 życia, właściwa pozycja jest więc kluczowa dla pełnego relaksu i zyskania zapasu energii na kolejny dzień, a także przekłada się na rozluźnienie mięśni i ścięgien, odciążenie stawów, a nawet możliwość swobodnego oddychania. Spanie na niewygodnym łóżku, które nie pozwala na przyjęcie zdrowej i wygodnej pozycji wcześniej czy później spowoduje problemy ze zdrowiem, trudności z koncentracją czy wreszcie bóle głowy – zauważa specjalistka z firmy Meble K&D, zajmującej się produkcją mebli drewnianych.

Wybierając łóżko, warto się kierować własną wygodą oraz szukać mebla, który umożliwi zdrowy sen, jednak nie można przy tym zapominać o walorach estetycznych. Umeblowanie sypialni musi być funkcjonalne, powinno jednak również odpowiadać gustowi użytkownika i tworzyć przyjemny nastrój. Producenci mebli oferują wiele modeli łóżek z rozmaitych materiałów. Do popularnych typów łóżek należą te wykonane z litego drewna różnych gatunków i w rozmaitych wybarwieniach od jasnej, naturalnej sosny czy bejcowanego dębu aż po meble malowane farbami kryjącymi. Zainteresowaniem cieszą się łóżka z płyt drewnopochodnych, które zapewniają równie dobrą trwałość, a przy tym zwykle są dostępne w szerokim wyborze oklein. Wielu klientów decyduje się też na łóżka o konstrukcji wykonanej z metalu.

Choć łóżka z litego drewna, płyt meblowych czy lakierowanego lub polerowanego metalu mają wiele uroku, to w licznych aranżacjach będą tworzyły wrażenie pewnej surowości. Wynika to zarówno z obecności wielu płaskich i jednolitych powierzchni, jak i ostrych krawędzi. Osoby, którym nie odpowiada taka stylistyka, powinny się zainteresować łóżkami tapicerowanymi. W tym przypadku zarówno wezgłowie, jak i podnóżek czy boki ramy są pokryte wybranym rodzajem materiału, pod którym znajduje się zwykle miękka gąbka, która sprawia, że kontakt z meblem jest bardziej przyjemny, nadaje mu łagodności oraz tworzy przyjazną i ciepłą atmosferę.

Jakie łóżko tapicerowane warto kupić?

Głównymi zaletami łóżek tapicerowanych jest ich naturalna miękkość i atrakcyjny wygląd, związany nie tylko z kolorem i rodzajem materiału, ale także rozmaitymi przeszyciami i elementami ozdobnymi. Plusem łóżka tapicerowanego jest to, że wprowadza do sypialni dodatkowy kolor i wzór uzależniony od rodzaju wybranej tkaniny. Dzięki różnym rodzajom materiałów łóżka tapicerowane są bardzo różnorodne i zindywidualizowane. Dla wielu osób istotne będą też kwestie praktyczne – w łóżkach tapicerowanych często znajdziemy spory pojemnik na pościel, ważne będą także możliwości, jakie oferuje, jeśli chodzi o opcje aranżacji wnętrza. Do łóżka tapicerowanego łatwo dobrać komplet atrakcyjnie wyglądających poduszek i efektownie je ułożyć, sprawiając, że całe pomieszczenie nabierze wyjątkowego charakteru.

Rozważając zakup łóżka tapicerowanego, warto zastanowić się nad wyborem tzw. łóżka kontynentalnego. Łóżka tego typu wyróżniają się swoimi rozmiarami – są znacznie wyższe, a przy tym bardziej komfortowe. Łóżko kontynentalne składa się zwykle z trzech części – znajdującej się w dolnej części skrzyni nazywanej „boxspring”, która jest rodzajem materaca sprężynowego. Na niej znajduje się właściwy materac, który zapewnia odpowiednie podparcie ciała podczas snu – w większości przypadków jest to również konstrukcja sprężynowa, zwykle ze sprężynami typu kieszeniowego, co oznacza, że każda z nich pracuje niezależnie od pozostałych. Na nim układany jest tzw. topper, czyli rodzaj dość cienkiego materaca piankowego, który poprawia komfort snu. Łóżka kontynentalne, podobnie jak klasyczne łóżka tapicerowane są zwykle wyposażone w spory zagłówek, który nie tylko zapewnia ciekawy wygląd, ale również ułatwia oglądanie telewizji lub czytanie książek.

Rate this post