Garderoba to marzenie każdej kobiety, a poza tym wyjątkowo praktyczny element aranżacji nowoczesnego mieszkania lub domu. Dysponując odpowiednią ilością przestrzeni warto poświęcić te kilka metrów kwadratowych i cieszyć się miejscem służącym do poprawnego przechowywania ubrań, biżuterii czy butów lub rzadko używanych w domu przedmiotów. Naturalnie samo pomieszczenie lub jego wydzielenie nie czyni nas właścicielami w pełni funkcjonalnej garderoby – szczególnie istotna jest jej odpowiednia zabudowa.

Zalety zabudowanej garderoby

W miarę upływu czasu wśród społeczeństwa rośnie świadomość dotycząca aranżacji przestrzeni, pojawiają się nowe potrzeby i wymagania dotyczące wyglądu i funkcjonalności mieszkania: dzisiaj każdemu zależy na wysokim poziomie estetyki wnętrza, które podkreśli gust i upodobania właściciela i będzie przy tym maksymalnie praktyczne i wygodne bez względu na przestrzeń. Rozwiązanie spełniające wszystkie te właściwości są dzisiaj szczególnie chętnie stosowane w domach. Garderoba jest jednym z nich. To doskonały sposób na przechowywanie ubrań czy innych przedmiotów zajmujących miejsce w pokoju dziennym, czy kuchni – przekonuje specjalista firmy Stolar.

W każdym mądrze zaaranżowanym wnętrzu wszystko musi mieć swoje miejsce. Do zalet garderoby należy zaliczyć właśnie wyjątkową łatwość w utrzymaniu porządku, a przedmioty, które się w niej znajdują są łatwo dostępne. Istotną kwestią jest jednak docelowa funkcja garderoby tzn. efektywne przechowywanie ubrań – wszystkie są dobrze poukładane i nawet koszule z naturalnych materiałów czy też delikatne sukienki rzadko kiedy wymagają prasowania po zdjęciu z wieszaka. Tworząc ją wystarczy wprawdzie zamontowanie kilku półek i drążków, jednak pełen komfort użytkowania zapewnia zabudowa na wymiar – dopasowana do indywidualnych potrzeb.

O urządzaniu

Po wydzieleniu przestrzeni lub osobnego pokoju dla naszej garderoby warto zadecydować o tym, jak ma ona wyglądać. W tej kwestii garderoba na zamówienie jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ zapewnia pełną dowolność w kwestii ilości i rodzaju użytych modułów, rozmiaru, a często także materiału wykonania. Przed wyborem wyposażenia warto zastanowić się, jakich ubrań mamy najwięcej i jak chcemy je przechowywać – inaczej będzie wyglądać garderoba dla kolekcjonerki butów i pięknych sukienek, mężczyzny pracującego w korporacji, a inaczej dla całej rodziny. W skład “umeblowania” garderoby wchodzą szuflady, kosze, półki, wieszaki oraz drążki. W przypadku tych ostatnich warto zaopatrzyć się w te do przechowywania długich i krótkich ubrań. Poza poszczególnymi elementami warto rozważyć typ garderoby pod względem systemu mocowania – wyróżniamy opcję meblową i kolumnową (stałe) oraz szynową i rurową (łatwe w demontażu).

Warto wspomnieć o kosztach. Decydując się na zabudowaną garderobę warto liczyć się z odpowiednio wysoką ceną, zależną od typu, ilości elementów lub materiału wykonania. Rozmiar ma tu małe znaczenie, ponieważ rzeczywisty koszt jednej czy drugiej garderoby o takiej samej powierzchni będzie się różnił w zależności od ilości i stopnia skomplikowania pojedynczych modułów, elementów czy oświetlenia. Zamawiając garderobę na wymiar warto poszukać dobrej i rzetelnej firmy, która zapewni kompleksową usługę i najlepszy efekt. Garderoba stworzona przez ludzi, dla których praca jest prawdziwą pasją stanie się pięknym, a przede wszystkim praktycznym elementem wyposażenia każdego wnętrza – podsumowuje specjalista firmy Stolar.