Meble sosnowe to najchętniej wybierane meble drewniane w Polsce. Każdy kawałek tego drewna jest unikatowy, dlatego meble z niego wykonane charakteryzują się dużą różnorodnością. Na ich nieustannie rosnącą popularność wpływa nie tylko ponadczasowy urok, ale przede wszystkim atrakcyjna cena. Wynika ona z faktu, że sosna jest drzewem bardzo często występującym w naszej strefie klimatycznej. W dodatku meble sosnowe posiadają bardzo wiele zalet.

Ile kosztują meble sosnowe?

Sosna jest drzewem iglastym, które ma niewielkie wymagania. Oznacza to, że może rosnąć na różnych glebach i w zmiennych warunkach klimatycznych. Doskonale znosi wahania temperatur, susze, mrozy i ulewy, dlatego stanowi ok. 70 procent polskich lasów. To, że jest surowcem łatwo dostępnym, ma wpływ na to, że meble wykonane z tego gatunku drzewa są niezwykle tanie. Zakup mebli sosnowych to świetna inwestycja na lata i doskonała jakość w atrakcyjnej cenie. Jakby tego było mało, w sklepach możemy natrafić na naprawdę świetne promocje. Wystarczy wykazać się czujnością oraz systematycznie sprawdzać oferty sklepów, które czasami mają do zaoferowania końcówki serii. O tym, czym są tzw. końcówki serii, wyjaśnia nam w rozmowie przedstawiciel firmy Meble Sosnowe Star, która jest producentem mebli drewnianych pozwalających na kompletną aranżację mieszkań, domów i biur:

W końcówkach serii znajdziemy pełnowartościowe meble, które pozostały po wyprzedaniu się danej kolekcji. Najczęściej są to ostatnie sztuki lub jedne z ostatnich. Jest to doskonała okazja dla każdego, kto marzy o tym, aby urządzić swoje wnętrze wysokiej jakości drewnianymi meblami, korzystając przy tym z dużo niższych cen! Może się nawet zdarzyć, że wymarzony sosnowy mebel kupimy już za połowę ceny!

Jak jeszcze możemy zaoszczędzić? Otóż w większości sklepów kupowanie mebli w zestawie jest korzystniejsze pod względem finansowym. Wiele firm daje Klientom specjalne rabaty, jeżeli zdecydują się na zakup kilku pozycji z danej kolekcji. Co prawda, jest to nieco większy wydatek, jednak w perspektywie czasu opłaca się bardziej. Trudno jest określić, z jakim dokładnie wydatkiem możemy się liczyć, gdyż ceny mebli sosnowych w Polsce różnią się w zależności od producenta, danego województwa, a nawet miasta. W dodatku wyceniane są indywidualnie w zależności od wytycznych danego Klienta. Jednak nie ma co się przejmować ceną, gdyż jak już wspominaliśmy, meble sosnowe są dostępne w niskich i bardzo przystępnych cenach – w porównaniu do innych o wiele droższych gatunków drewna.

Dlaczego warto kupić meble sosnowe?

Meble wykonane z drewna sosnowego to najbardziej ekologiczne, naturalne, bezpieczne oraz solidne rozwiązanie. Warto je zakupić nie tylko z uwagi na niską cenę, ale również gwarancję wysokiej trwałości. Drewno sosnowe to wdzięczny surowiec o właściwościach elektrostatycznych, dzięki czemu jest to idealny wybór dla alergików. Nie przyciąga on kurzu i stwarza przytulny mikroklimat we wnętrzu. Dużą zaletą tak tanich mebli sosnowych jest także higroskopijność, co oznacza, że oddają lub uzupełniają one nadmiar wilgoci, wytrzymałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Samo drewno sosny jest bardzo sprężyste, za co cenią je bardzo zakłady stolarskie, gdyż poddaje się je łatwo obróbce, co pozwala na wykonanie nawet najbardziej fantazyjnych modeli. Sosnowe meble do kuchni, salonu, sypialni, pokoju dziecka, czy biura warto kupić bezpośrednio od producenta mebli drewnianych. Zakup mebli na zamówienie pozwoli zaspokoić indywidualne potrzeby dotyczące wyposażenia wnętrza. Co więcej, idealnie dobrane wymiary mebli dadzą nie tylko dobry efekt wizualny, ale będą również praktyczne i z pewnością posłużą nam przez długie lata.

Rate this post