Okna stanowią niezwykle ważny element każdego domu. Ważna jest ich solidność, funkcjonalność oraz estetyka wykonania. Okna nie tylko chronią mieszkanie przed niesprzyjającą pogodą, włamaniem i przegrzaniem, ale też stanowią ozdobę domu. Powinny być zatem dopasowane do aranżacji mieszkania. Okna plastikowe spełniają każdą z wymienionych funkcjonalności, są bardzo popularne i chętnie wybierane przez domowników.

Zalety okien PCV

Okna wykonane z plastiku są trwałe (wytrzymają nawet kilkadziesiąt lat bez konieczności szczególnej konserwacji). Charakteryzują się odpornością na uszkodzenia mechaniczne, chemiczne, niesprzyjające warunki atmosferyczne, a także rozwój pleśni i grzybów.

Ich największą zaletą jest stosunkowo niska cena, która idzie w parze z wysoką jakością. Zakup takich okien stanowi inwestycję na lata. Wybierając poszczególne egzemplarze, warto udać się do sprawdzonego producenta okien. Przedsiębiorstwo Fenti ze Szczecina proponuje szeroki wybór okien nie tylko plastikowych, ale też drewnianych, aluminiowych i dachowych. Pracownicy firmy dbają, aby klienci mogli przebierać w wielu opcjach kolorystycznych, a także zapewniają profesjonalny montaż i serwis gwarancyjny.

Pielęgnacja okien PVC

Okna PVC nie wymagają szczególnej pielęgnacji. Wystarczy raz na kilka lat zadbać o wymianę uszczelek, a także przynajmniej dwa razy na rok przemyć szmatką nasączoną wodą i łagodnym detergentem.

Okna plastikowe najczęściej wykonywane są w kolorze białym, choć nie jest to ostateczna opcja. Można je zakupić praktycznie w każdej barwie, dopasowując je do wnętrza domu. Na rynku pojawiają się także wersje drewnopodobne, które łączą estetykę drewna z funkcjonalnością plastiku. W ostatnich latach popularność biją okna w kolorze szarości, antracytów. Warto pamiętać, by unikać profili okien w intensywnych odcieniach. Silne kolory mocniej nagrzewają się pod wpływem promieni słonecznych, co może przyczynić się do odkształceń i utraty szczelności okna.

Okna plastikowe można dopasować do niemal każdego otworu okiennego. Wystarczy tylko oprzeć się na dobrych planach architektonicznych.

Przed czym chronią okna PCV?

Okna PCV można bezproblemowo wyposażyć w rozwiązania antywłamaniowe, dzięki którym dom będzie jeszcze lepiej zabezpieczony przez złodziejami. Sprawdzają się też podczas silnych upałów. Wyposażone są w funkcję mikrowentylacji, która dba o zapewnienie świeżego powietrza do mieszkania bez potrzeby otwierania okien. Dzięki temu podczas upalnych miesięcy w domu będzie panował przyjemny chłód.