Niewielka przestrzeń bywa ogromnym ograniczeniem w sytuacji, gdy chce się nowocześnie oraz stylowo zaprojektować sypialnię. Problem tej natury mają zwłaszcza osoby kupujące mieszkania w nowym budownictwie. Konstruktorzy mieszkań, z tylko sobie znanych powodów projektują je w taki sposób, że na metrażu sypialni oszczędzają jak tylko się da. W rezultacie, z ogromnym trudem udaje się w niej zmieścić wszystko co potrzebne.

Ile mebli potrzebnych jest do sypialni?

Zasadniczo, jedynym meblem, który jest na prawdę niezbędny w przestrzeni sypialnej jest łóżko. Niestety, jest tak tylko w teorii. Często bowiem zdarza się tak, że w niewielkiej sypialni trzeba również mieścić chociażby szafę z ubraniami, ponieważ nigdzie indziej w mieszkaniu nie ma na nią miejsca. Przydatna może okazać się również komoda, nakastliki czy też szafka pod telewizor. Chociaż minimalizm we wnętrzach jest coraz bardziej popularny, to niekiedy trudno jest zrezygnować z ulubionych mebli i wówczas trzeba się trochę nakombinować, jak to wszystko pomieścić na niewielkiej przestrzeni. Pomocą w tym przypadku mogą okazać się pomysłowe rozwiązania projektantów uwzględniające chociażby umieszczenie łóżka na antresoli.

Łóżko na antresoli w sypialni

Antresola z łóżkiem to rozwiązanie, które kojarzy się raczej z pokojem dziecięcym niż z sypialnią dla osób dorosłych. Tymczasem okazuje się, że takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się również w tym przypadku. Oczywiście pod warunkiem, że w mieszkaniu jest miejsce na takie rozwiązanie. Antresola zupełnie nie sprawdzi się przy bardzo niskich pomieszczeniach. Aby komfortowo na niej spać, to odległość od materaca do sufitu powinna wynosić przynajmniej metr. W przeciwnym wypadku szybko może pojawić się uczucie duszności, zwłaszcza w przypadku osób cierpiących na klaustrofobię.

Jak urządzić sypialnię na antresoli?

W tematyce urządzania sypialni na antresoli dostępne są dwa podstawowe rozwiązania. Pierwsze z nich, to antresola tradycyjna, czyli wbudowana w konstrukcję mieszkania. Często takie antresole można spotkać w starych kamienicach albo w domach jednorodzinnych. Najczęściej na takiej antresoli jest na tyle dużo miejsca, że bez problemu oprócz łóżka z wygodnym materacem zmieści się tam również szafka nocna. Co jednak zrobić, gdy chce się zaoszczędzić miejsce w zwykłym mieszkaniu w bloku?

Sprawdź również – https://lozka.net.pl/product-pol-1226-Lozko-na-antresoli-ANIA.html

I na to jest rada – coraz więcej projektantów mebli oferuje ciekawe rozwiązania do zastosowania na niewielkich przestrzeniach. Oferowane konstrukcje łóżek sprawiają, że materac umieszczany jest na podwyższeniu – właśnie na takiej antresoli. Przestrzeń pod spodem może zostać zagospodarowana wedle życzeń. Można tam urządzić przytulny kącik do czytania z wygodnym fortelem i regałem pełnym książek lub też można postawić sofę i zawiesić na ścianie telewizor. Dostępnych w tym względzie rozwiązań jest cała masa – wszystko w zasadzie zależy od pomysłowości i tego, co akurat w danym przypadku jest potrzebne. Mała przestrzeń wcale nie musi stanowić ograniczenia do ciekawej aranżacji pomieszczenia.