Szafa w sypialni pełni bardzo ważną funkcję, zastępuje ona brakujące pomieszczenie na garderobę. Więc istotne jest odpowiednie dobranie szafy, w której będziemy mogli pomieścić wszystkie swoje rzeczy. Jaka szafę wybrać do naszej sypialni?

Odpowiednio dobrana szafa w sypialni może całkowicie zmienić jej wnętrze, być dodatkową ozdobą całego wnętrza. Wszystko zależy od tego, z jakiego materiału i w jakim kolorze wybierzemy, czy dodatkowo zamówimy do niej lustra czy np. szkło mleczne, które dodatkowo ją ozdobią, a naszej sypialni nada dodatkowej elegancji.

Jaka szafa?

Jeżeli nie mamy garderoby, najlepiej jeśli zamówimy szafę wnękową do sypialni. Dzięki niej będziemy mogli schować dużo więcej rzeczy. Takie szafy możemy zrobić na zamówienie, wykorzystując całą wolną przestrzeń od ściany do ściany i od podłogi do sufitu. Nie bójmy się, że zabudowa zajmie nam sporo powierzchni sypialni. Przeciwnie, taka szafa zajmuje tyle samo miejsca co wolnostojąca! Dodatkowo dzięki zabudowie możemy wykorzystać część górną i wszystkie boki, w których nie wykorzystujemy w zwykłej szafie. Do szafy wnękowej możemy zamówić szuflady, półki, kosze i drążki na ubrania wiszące, więc sami widzimy, że zagospodarowanie szafy wnękowej daje wiele możliwości. Na samej górze przez całą szerokość możemy zamówić półkę, na której będziemy mogli położyć rzadko używane rzeczy np. koce, zasłony, pościel. Drążki w takiej szafie mogą być umieszczone na dwóch wysokościach. W jednej połowie jak najwyżej, co pozwoli nam powiesić płaszcze, które nie będą się gniotły od dołu. W drugiej połowie w dwóch miejscach na górze i na środku szafy. Takie rozmieszczenie pozwoli nam na powieszenie koszuli, spodni czy marynarek, a w ten sposób zmieści się ich znaczna ilość. Ozdobą takiej szafy są drzwi przesuwne, które również odpowiednio dobrane będą zdobiły całą sypialnię. Wykonane ze specjalnej płyty, umieszczonej na szynach, pozwalają na to specjalne kółka wmontowane w płytę, zasłonięte specjalną osłoną w kolorze szafy. Kolorystyka i dobór szkła wybieramy według uznania. Mogą być szyby mleczne lub przezroczyste , dodatkowe wstawki kolorystyczne wstawione nad szybami lub pomiędzy. Oferta jest bardzo obszerna, każdy wybierze coś dla siebie.

Rate this post