Pościel jest bardzo ważnym elementem tekstyliów. Najczęściej wykonywana jest z satyny lub bawełny. Drugi materiał posiada wiele cennych właściwości i jest używany w przemyśle tekstylnym nie tylko do produkcji prześcieradeł czy kołder. Na półkach sklepowych często można spotkać opatrunki, papier czy filtry do kawy wykonane z tego drogocennego i wartościowego materiału.

Pościel bawełniana – mnogość zalet

Pościel bawełniana jest najczęściej wybieranym typem pościeli. Kojarzy się z lekkością i ciepłem, dlatego sprawdzi się zarówno podczas upalnych, jak i chłodniejszych dni. Zapewnia dobrą cyrkulację powietrza, co przydaje się latem. Zimą natomiast oferuje ciepło.

Atrakcyjny typ pościeli cechuje się też higroskopijnością. Bawełna łatwo wchłania wilgoć, co niesłychanie przydaje się w momentach, kiedy użytkownik znacznie się poci, np. podczas upałów lub pod wpływem gorączki. Owa pościel zabezpieczy resztę posłania przed mokrymi śladami, co zapewnia komfort i swobodę użytkowania. Jest też miła w dotyku, wygodna i komfortowa w użytkowaniu. Nie wymaga krochmalenia, łatwo utrzymać ją w czystości. Jej funkcjonalność podkreśla fakt częstego używania w szpitalach, gdzie kładzie się duży nacisk na higienę.

Na półkach sklepowych można odnaleźć pościel bawełnianą w wielu kolorach i wzorach. Dopasuje się do każdego stylu pomieszczenia. Bawełna łatwo ulega wybielaniu i farbowaniu.

Wady pościeli bawełnianej

Pościel z bawełny posiada mało wad. Jedną z zauważalnych jest tendencja do obkurczania się w praniu. Prześcieradła bawełniane wymagają częstego prasowania, a niekiedy dodatkowego rozciągania i spryskiwania wodą przed zajęciem. Niektóre osoby wolą śliską pościel (np. satynową). Bawełna nie należy do takich materiałów, choć domieszka splotu satynowego zwiększa w znacznym stopniu jej śliskość. Owa pościel często jest produkowana z dodatkowymi włóknami syntetycznymi (np. satyna, poliester), które nadają nowych właściwości.

Pościel bawełniana – idealna na prezent

Coraz więcej osób decyduje się podarować markową pościel bawełnianą swoim najbliższym jako prezent. Za pomysłem przemawia dobra jakość wykonania oraz trwałość. Pościel z bawełny wymaga co prawda regularnego prania i prasowania, jednak szybko odwdzięcza się schludnym wyglądem i komfortowym użytkowaniem przez lata. Prezent będzie zatem nie tylko estetyczny, ale i praktyczny. Warto zakupić go w sprawdzonym sklepie. Hurtownia pościeli Aliss od wielu lat zajmuje się sprzedażą tekstyliów. Ma w swojej ofercie markową pościel o różnorodnym wzornictwie – dobrą zarówno dla małych dzieci, jak i dorosłych. Pościel bawełniana sprawdzi się jednakowo pod choinkę, na urodziny, parapetówkę czy jako podarunek dla nowożeńców.

Rate this post