Sypialnia niewątpliwie powinna być miejscem, w którym zaznasz spokoju po pracy i, choć na chwilę, zapomnisz o wszystkich terminach. Powinieneś czuć się w niej bezpiecznie i komfortowo. Dlatego podczas meblowania tego pomieszczenia warto trochę siebie porozpieszczać – w końcu to tutaj się regenerujesz, kończysz dzień i zaczynasz każdy kolejny.

Wygodne łóżko, obowiązkowo!

O ile popołudniowa drzemka w niewielkim fotelu jest bardzo przyjemna, o tyle przespanie na nim całej nocy zapewne już tak przyjemne nie jest. Wiadomo, że pozycja wpływa na jakość snu. Dlatego łóżko powinno podpierać całe ciało i odciążać kręgosłup. Budzisz się z bólem głowy? Często bolą Cię plecy? Zwróć uwagę przede wszystkim na stopień twardości materaca – powinien być on dobrany do konkretnej osoby!

Stolik nocny – mały, niepozorny mebel?

Stolik nocny często jest sprzedawany w komplecie z łóżkiem, jako dodatek. Tymczasem ten niewielkich rozmiarów mebel może pomóc w budowaniu nawyków.

Dla przykładu: od dłuższego czasu myślisz o tym, aby codziennie na czczo pić wodę z cytryną. Ale w porannym pośpiechu ciągle o tym zapominasz. A gdyby tak przygotować napój wieczorem i postawić szklankę przy łóżku, na stoliku? Po przebudzeniu wystarczy po nią sięgnąć. Banalne (i skuteczne!) rozwiązanie. A może chcesz w końcu przeczytać książkę, która podpiera stos innych książek w kącie sypialni? Połóż ją na stoliku nocnym. Będzie w zasięgu Twojego wzroku. To już połowa sukcesu – mówi przedstawicielka firmy Meblar.

Pojemna szafa zamiast oddzielnej garderoby

Sypialna to dobre miejsce na szafę, w której poukładasz, na przykład, swoje ubrania. Jeśli jednak  masz obawy, że mebel ten wpłynie niekorzystnie na wygląd wnętrza i pozbawi go przestronności – wybierz lustrzany front. Lustro powiększy optycznie pomieszczenie, nada mu lekkości, a Tobie pomoże dopiąć strój na ostatni guzik.

Serie pojedynczych mebli, czyli sposób na spójność

Wygodna, funkcjonalna i harmonijna – tak można określić dobrze urządzoną sypialnię. Pierwsze dwie cechy zdążyły już wybrzmieć. W jaki sposób jednak osiągnąć spójną aranżację wnętrza? Pomyśl o systemowych meblach do sypialni, czyli pojedynczych elementach utrzymanych w tej samej stylistyce. Dzięki nim stworzysz zestaw miły dla oka, dopasowany jednocześnie do Twoich potrzeb. Są jeszcze inne zalety gotowych komponentów: można je zestawiać w różnych konfiguracjach i zawsze zachować ład. A jeśli obecnie masz do dyspozycji niewielki metraż, możesz wybrać, na przykład, łóżko i stolik nocny, a w przyszłości dokupić inne moduły tego samego systemu.

Rate this post