Wysokiej jakości materace cechują się nie tylko wygodą użytkowania, ale też zastosowaniem sprawdzonych, bezpiecznych dla zdrowia materiałów. W jaki sposób upewnić się, że wybrane w sklepie materace wykonane są z najlepszych surowców? Przeczytaj, jakie certyfikaty oraz atesty powinny posiadać materace i czy faktycznie dokumenty te mają tak istotne znaczenie.

Jakie certyfikaty powinny posiadać materace?

Istnieje szereg certyfikatów i atestów, o które ubiegać się mogą producenci materacy do spania. Jednym z najważniejszych certyfikatów jest Oeko-Tex Standard 100, potwierdzający najwyższą jakość produktów tekstylnych i włókienniczych. Produkty posiadające to oznaczenie są w pełni bezpieczne dla człowieka i mogą mieć styczność z jego skórą. Organizacja Oeko-Tex przydziela certyfikat wyłącznie tym produktom, których komponenty zostały przebadane pod względem zawartości stu najbardziej niebezpiecznych substancji. Kupując materac posiadający certyfikat  Oeko-Tex Standard 100 można mieć pewność, że w materiałach użytych do jego produkcji nie ma barwników azotowych, formaldehydu, pentachlorofenolu, kadmu ani niklu.

Drugim ważnym certyfikatem jest CertiPUR. Uzyskanie go wiąże się z koniecznością przejścia rygorystycznych badań. Certyfikat CertiPUR otrzymać mogą wyłącznie te produkty, w których stężenie konkretnych pierwiastków chemicznych jest zgodne z wyśrubowanymi normami. Materace posiadające oznaczenie CertiPUR są wolne od metali ciężkich, substancji rakotwórczych, lotnych związków organicznych oraz substancji powodujących alergie. Dlatego też kupując materac piankowy antyalergiczny, warto zwrócić uwagę na to właśnie oznaczenie.

Czy certyfikaty gwarantują najwyższą jakość materacy?

Certyfikacja materacy to sposób na utrzymanie jak najwyższej jakości produktów. Jak wyjaśnia ekspert ze sklepu firmowego producenta materacy REM-SEN: materace posiadające certyfikaty i atesty poddawane są szczegółowym badaniom i muszą spełniać określone normy. Dzięki temu podczas zakupu klient może mieć pewność, że wybrany produkt będzie bezpieczny dla jego zdrowia. 


Bezpieczeństwo produktów używanych w domu jest niezwykle ważne w dzisiejszym świecie, w którym narażeni jesteśmy na oddziaływanie wielu szkodliwych substancji chemicznych. W zaciszu sypialni powinniśmy mieć pewność, że te toksyczne związki nam nie zagrażają. Jednym sposobem na upewnienie się, że materac do spania nie zawiera szkodliwych substancji, jest sprawdzenie posiadanych przez niego certyfikatów. 

Rate this post