Budzisz się rano. Ledwo otwierasz oczy i czujesz, że bolą Cię plecy, nieraz również głowa. Znajome? Weź na tapet materac! Przede wszystkim zwróć uwagę na jego twardość – nieodpowiednie podłoże, zbyt miękkie lub zbyt twarde, bardzo często jest przyczyną problemów z kręgosłupem, szczególnie w odcinkach lędźwiowym oraz piersiowym. Nie wiesz, jaki materac wybrać? Dobrym rozwiązaniem jest taki, który ma dwie twardości.

Pasuje jak ulał!

Materac powinien być dopasowany do konkretnej osoby, jej wagi i wzrostu, a także ogólnej postury. Ważne, aby wystające części ciała takie jak biodra i ramiona odpowiednio się zagłębiały w podłożu i były prawidłowo podparte – to wówczas kręgosłup jest odciążony, mięśnie stają się rozluźnione, a w konsekwencji organizm odpoczywa (i właśnie o to chodzi!). Dla przykładu: filigranowa kobieta o wąskich biodrach, która śpi na miękkim materacu, z reguły wstanie zrelaksowana. Jednakże wysoki i dobrze zbudowany mężczyzna decydujący się na taki sam zakup najprawdopodobniej nie będzie usatysfakcjonowany. Zatem jaki materac do sypialni jest warty uwagi?

Wybór materaca? Nie mam do tego głowy!

Na rynku znajdziesz przeróżne materace – by wymienić tylko kilka rodzajów – lateksowe, piankowe oraz kieszonkowe. Ciekawą propozycję stanowi materac MIX II o dwóch twardościach (H3 oraz H4) wykonany z pianki poliuretanowej i wysokoelastycznej. Co to oznacza w praktyce? W skrócie: połączenie właściwości dwóch materaców w jednym produkcie. Innymi słowy, zadowoleni z zakupu będą nie tylko osoby preferujące średnio twarde podłoże, ale także lubiące jeszcze twardsze materace. Przetestuj obie twardości – wystarczy, że obrócisz materac na drugą stronę. Pomogą Ci w tym specjalne uchwyty. Dodajmy, że ów produkt jest odpowiedni zarówno dla osoby ważącej niespełna 50 kg, jak i ponad 100 kg.

Przede wszystkim indywidualne preferencje

Jak wyjaśnia przedstawiciel firmy Rems mającej siedzibę w Bielawie, produkującej różnego rodzaju materace, podstawowy parametr, który powinien być brany pod uwagę podczas wyboru podłoża, to twardość. Dlatego też pomocna jest uniwersalna skala twardości materaców, stworzona w oparciu o wagę użytkownika. Jednak nie należy zapominać o indywidualnych preferencjach. Jeśli zatem nie chcesz „zatapiać się” w łóżku zbyt mocno, nie szukaj miękkiego materaca, nawet jeśli odpowiada on Twojej posturze. Wygoda jest bardzo istotna!

Podkreślmy: słuchaj swojego ciała, obserwuj je i wybieraj takie produkty, które Ci służą. To najlepszy sposób, aby o siebie zadbać.

Rate this post