Zdarza się, że podczas urządzania wnętrza mieszkania, kwestię aranżacji sypialni spychamy na dalszy plan. Jednak chociaż nie jest to pomieszczenie reprezentacyjne, od tego w jaki sposób urządzimy ten pokój w dużej mierze zależy nasze samopoczucie na co dzień.

Wybierając materiały wykończeniowe oraz meble i dodatki do sypialni, warto zadać sobie przede wszystkim pytanie o to, co lubimy, zamiast zastanawiać się, co jest modne – radzi nasza rozmówczyni ze Studia Atre. To od atmosfery panującej w sypialni zależy jakość naszego snu, a co za tym idzie, nastrój towarzyszący nam przez cały dzień.

Sprzęty w sypialni – czego potrzebujesz nocą?

Planując rozkład sypialni trzeba mieć na uwadze metraż pomieszczenia. Jeśli dysponujesz niewielką przestrzenią, staraj się unikać wszelkich zbędnych przedmiotów. Tak naprawdę, jedynym meblem niezbędnym w sypialni jest wygodne łóżko.

Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem łóżka mniejszego niż używałeś dotychczas tylko po to, by w sypialni zmieściła się np. szafa – zdecydowanie odradzamy to posunięcie. System przechowywania lepiej wyprowadzić np. do przedpokoju i mieć pewność, że uczucie ciasnoty nie będzie odbierało nam komfortu zasypiania.

Na co znajdzie się miejsce

Jeżeli przed zaśnięciem masz w zwyczaju czytać lub oglądać telewizję, nie obejdzie się jednak bez dodatkowych sprzętów. W dalszym ciągu zachęcamy jednak do zachowania umiaru. Prosta szafka nocna w stylu minimalistycznym i lampka z pewnością wystarczą zagorzałemu czytelnikowi. Niska półka pod płaski telewizor powinna świetnie spełniać swoje zadanie w sypialni.

Przyjemne poranki w ciepłej sypialni

Przemyślana aranżacja sypialni ułatwi ci nie tylko zasypianie, ale też poranne wstawanie z łóżka. Abyś mógł odczuwać poranki jako mniej straszne szczególnie w okresie jesienno-zimowym, zadbaj o dobre oświetlenie pokoju. Dobrze jest też sięgnąć po przyjemne materiały do wykończenia podłóg – drewno sprawdzi się tu dużo lepiej niż surowa posadzka kamienna.

Indywidualnego charakteru twojej sypialni nadadzą detale. Kolory i faktury tekstyliów, wybór zasłon lub rolet oraz dywaników albo wykładzin przy łóżku może być dla ciebie świetną zabawą i możliwością dopełnienia wyjątkowego wnętrza sypialni.

[avg] ([per]) [total] vote[s]