Dawniej kupowaliśmy ławę, która zastępowała nam codzienny stolik, stół jadalniany oraz stół na przyjęcia. Dzisiaj wybieramy specjalne stoły na każdą okazję. Spośród takich osobną kategorię zajmują stoliki na kawę. Małe, zgrabne, często bardzo oryginalne i zadziwiające nas – służą właściwie na co dzień jako praktyczna podstawka na książkę, gazetę, laptop oraz oczywiście na naszą ulubioną kawę. Być może celebrowane picie kawy zdobyło szczególną pozycję i, co za tym idzie, wyjątkowe miejsce w naszych domach. Stoliki na kawę są na ogół bardzo niskie, w związku z czym dopasowujemy je do naszych siedzisk, lecz równie dobrze możemy rozsiąść się wygodnie na miękkich dywanach. Zarówno kanapy oraz fotele, jak i dywany stanowią spójny element specjalnej przestrzeni na kawę, którą wcale nie jest, jak się okazuje, sam stolik na kawę.

Funkcjonalne stoliki doskonale sprawdzają się podczas naszych codziennych czynności. Z tego powodu najczęściej umieszczamy je w salonie i w pobliżu telewizora.

Stolik kawowy

Pamiętajmy, że wybór stolika powinien być umotywowany aranżacją wnętrza oraz stylem pozostałego umeblowania. Stoliki wykonywane są z różnorodnych materiałów. Najczęściej wybierane są szklane oraz drewniane. Coraz częściej sięgamy po te z płyty laminowanej oraz z lakierowanymi blatami – świetnie dopasowują się one do nowoczesnych i minimalistycznych aranżacji.

Wielkość stolika wybierajmy zgodnie z wielkością pokoju, w którym zostanie umieszczony. Jeśli przestrzeń jest ograniczona, wybierzmy stolik okrągły lub narożny, co pozwoli zaoszczędzić miejsce. Co więcej, trafnym pomysłem jest zakup składanego stolika, który ustawimy w razie potrzeby w dowolnym miejscu.

Stoliki przybierają niesamowite i nietypowe kształty za sprawą różnorodnych blatów, nietypowych nóżek lub, w niektórych przypadkach, podstawek albo form podtrzymujących. Do wybory mamy stoliki jedno albo wielopoziomowe, a także takie składające się z jednego elementu lub kilku złączonych ze sobą. W ofercie znajdziemy również stoliki w bogatej gamie kolorystycznej.

W sklepie jest mnóstwo stolików, jak wybrać odpowiedni? Podczas wyboru kierujmy się przede wszystkim względem funkcjonalnym. Ustalmy, do jakich celów służyłby stolik, jaka wielkość będzie odpowiednia do naszego pokoju, a także jak wiele osób będzie z niego korzystało. Dobrze, jeśli materiał będzie wytrzymały i odpory na zabrudzenia. Jeśli chcemy, aby stolik służył do przetrzymywania rzeczy, wybierzmy wielopoziomowy – niższe półki przeznaczymy na książki, gazety i potrzebne gadżety.

Otoczenie

Przeznaczenie i funkcjonalność to jedno. Mimo wszystko chcielibyśmy, aby stolik stał się ozdobą naszego wnętrza. Pozwólmy sobie na przyjemność estetyczną i wybierzmy designerski mebel, który wpisze się w styl pomieszczenia oraz będzie zgodny z ogólnym zamysłem wystroju. Stolik zwykle dopasowujemy do kanapy i siedzeń.

Jak pozbyć się nudy? Nie zapominajmy, że bardzo ważnym elementem współgrającym z opisywaną przestrzenią jest dywan. Stylowy dywan nada wyjątkowego charakteru. Co więcej, okaże się wystarczający przy niskim stoliku! Połóżmy na podłodze kilka poduszek, a goście z chęcią zejdą z nudnej kanapy.

Nie masz pomysłu? Jeśli nasz salon wykończony jest w stylu glamour, a pufy i kanapy są obite pikowanym lśniącym materiałem, możemy dopasować nasz stolik do takiej aranżacji – stolik wykonany z materiału, wkomponowujący się w tak urządzony salon, zapewne będzie świetnie wyglądał!

[avg] ([per]) [total] vote[s]