Dekoracja ścian obrazami – jak zrobić to dobrze?

Obrazy należą do najbardziej tradycyjnych dekoracji ścian. Są stosowane praktycznie od zawsze, aby nadać wnętrzu bardziej osobliwy i indywidualny charakter. Dekoracje tego typu można wykorzystać w nietypowy i oryginalny sposób. Aranżacja wnętrz z udziałem obrazów zawsze jest dobrym pomysłem. Szczególnie, jeżeli występują w pięknym, efektownym wydaniu.

Obrazy drukowane na płótnie

Obrazy na ścianie mają swoich wiernych zwolenników. Grono to stale się powiększa, główne ze względu na praktyczny i estetyczny wymiar tego typu dekoracji. Wystarczy poznać kilka podstawowych możliwości, jakie daje ta tradycyjna metoda dekorowania ścian, a można będzie zobaczyć, że z pomocą dobrze dobranych obrazów można będzie uzyskać naprawdę ciekawy efekt w każdym wnętrzu.

Dopasowanie obrazu do stylu aranżacji wnętrza

Podstawowym problem, z jakim spotykają się osoby urządzające prywatne wnętrza jest znalezienie obrazu idealnie pasującego do aranżacji już stworzonej przestrzeni. Jeżeli masz efektowne wnętrze, musisz do niego dobrać równie niepowtarzalny, oryginalny obraz. Obrazy na ścianie mogą podkreślić indywidualność właściciela, a także wprowadzić do wnętrza niepowtarzalny klimat.

 

Podczas dopasowywania obrazu do danego wnętrza, należy zwrócić uwagę na panujące tam warunki. Obrazy powinny być uzupełnieniem aranżacji. Warto wybrać taką grafikę, która będzie pasowała zarówno pod względem kolorystycznym, jak i rozmiarowym. Dobrze dopasowany obraz wprowadzi do wnętrza energię i niepowtarzalny klimat, a przy tym będzie mógł nieco złamać konwencję lub podkreśli elegancki wymiar pomieszczenia.

 

Fani polskich miast mogą zdecydować się na umieszczenie w salonie lub przedpokoju obrazu prezentującego największe zabytki, jakie są znakiem rozpoznawczym Polski, zachęcamy do sprawdzenia wzorów dostępnych w kategorii:  obrazy miast na płótnie

Miłośnicy zwierząt będą mieli okazję udekorować swoje ściany delfinami, wilkami i wieloma innymi efektownymi zwierzętami znanymi w naszym kraju, jak i na całym świecie. Zachęcamy do sprawdzenia dostępnych wzorów w kategorii obrazy natury oraz obrazy zwierząt

 Obrazy na ścianę – do jakich pomieszczeń pasują?

Podstawowym miejscem, w którym umieszczane są obrazy w wielu domach jest oczywiście salon. Jest to przestrzeń elegancka, a wiele osób nie wyobraża sobie jej aranżacji właśnie bez obrazów. Ten rodzaj dekoracji jest w stanie podkreślić indywidualizm wnętrza, uwydatni zamiłowania właściciela, a także nada pomieszczeniu odpowiedniego charakteru.

 

Jeżeli właściciel jest miłośnikiem afrykańskiego stylu, możne umieścić na ścianach w salonie obrazy prezentujące karawany na pustyni, plamy, piramidy czy afrykańskie kobiety. Znajdą coś dla siebie także miłośnicy martwej natury  czy krajobrazów.

Salon z tak udekorowanymi ścianami będzie wyglądał po prostu nieziemsko. A motywów do wyboru jest naprawdę bardzo dużo.

Więcej o obrazach na płótnie na naszej stronie www.galeriadruku.com.pl