Wybór odpowiedniego wyposażenia do salonu to nie lada wyzwanie. W szczególności musimy zadbać o funkcjonalną komodę, która posłuży do przechowywania niezbędnych akcesoriów gospodarstwa domowego. Oprócz tego, jej wygląd musi być dostosowany do wnętrza i powinien harmonijnie dopełniać całą przestrzeń. Jak wybrać komodę do salonu i jak można dopasować ją do stylu wnętrza? Podpowiadamy.

Jak wybrać funkcjonalną komodę do salonu?

Komoda do salonu przede wszystkim musi gwarantować odpowiednią ilość miejsca, zapewniającą komfortowe składowanie artykułów domowych. Duże znaczenie ma także jej materiał, który powinien być wytrzymały i jednocześnie uniwersalny. W związku z tym dobrym wyborem będą drewniane komody, które można łączyć z większością materiałów dekoracyjnych. Co więcej, drewno jest twardym i solidnym tworzywem, a co za tym idzie, możemy mieć pewność, że pozostanie w swoim pierwotnym wyglądzie przez wiele lat.

W ofercie Stylowy Kwadrat w Katowicach  znajdziemy designerskie komody o różnej pojemności. Między innymi model z drzwiczkami z kilkoma regałami, idealnymi do przechowywania zastawy stołowej. Komodę z szafkami dodatkowo wyposażoną w szufladki, przeznaczone do segregacji drobnych elementów. Poza tym w showroomie dostępne są warianty mebla z drzwiczkami i szufladkami, na których możemy ustawić nie tylko telewizor, ale również dowolne ozdoby.

Jak dopasować komodę do aranżacji salonu?

Nie bez znaczenia pozostaje wygląd mebla, który powinien wpasowywać się w aranżację wnętrza. Do tradycyjnych salonów dobrym wyborem będą drewniane designerskie komody stylizowane na starodawne regały. Tego typu modele to także ciekawy wybór do nowoczesnych pomieszczeń, do których chcemy wprowadzić odrobinę klasyki i ciepłego charakteru.

Do salonów w stylu skandynawskim warto postawić na nowoczesne komody w odcieniu bieli, która świetnie komponuje się z delikatnymi kolorami i surowymi dekoracjami, takimi jak szklany stół z metalowymi nóżkami czy betonowa ściana. Na jej blacie możemy ustawić pasujące do wnętrza stalowe świeczniki lub ramki ze zdjęciami, które doskonale dopełnią minimalistyczny wymiar przestrzeni.

Z kolei do pokoi glamour lub boho znakomitym wyborem będzie długa komoda z płyty MDF z fornirem z drzewa akacjowego w ciemnym odcieniu. Na tle innych mebli, wyróżnia się ona stalowymi nogami i klamkami w kolorze antycznego mosiądzu. Na jej blacie natomiast możemy ustawić biurkową lampę z bambusa. Dobrym pomysłem będzie również bujna roślinność w żelaznych donicach, która wpasuje się w klimat całego pomieszczenia. 

[avg] ([per]) [total] vote[s]