Wykończenie swojego salonu naturalnymi materiałami sprawia, że w aranżowanym wnętrzu staje się niezwykle przytulnie, elegancko i, co najważniejsze, oryginalnie. W dzisiejszym tekście opowiemy o kamieniu naturalnym. Zdradzimy, dlaczego jest idealnym materiałem do produkcji kominków i z jakiego dokładnie kamienia warto wykonywać tego typu elementy, których miejscem docelowym jest salon. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Dlaczego kamień naturalny jest idealnym materiałem do produkcji kominków?

Kominek jest nie tylko praktycznym elementem wyposażenia wnętrza, ale i stanowi wyjątkową ozdobę dla całego pomieszczenia – szczególnie kominek z kamienia naturalnego. Dzięki niemu w salonie staje się maksymalnie klimatycznie. Wnętrze zostaje ocieplone nie tylko w sensie dosłownym, ale i przenośnym: ogień buchający z kominka powoduje, że  w salonie jest przytulnie i miło.

Kominki z kamienia naturalnego niewątpliwie zyskują na popularności. Coraz więcej osób dostrzega liczne korzyści płynące z ich wykorzystania w swojej domowej przestrzeni. Wynika to przede wszystkim z niesamowitych właściwości kamieni naturalnych. Co cechuje kamień naturalny? Sprzedawcy kominków z kamienia, tacy jak zakład kamieniarski Mile Stone, wskazują na następujące walory opisywanego materiału:

  • niepalność,
  • wytrzymałość,
  • wysoka odporność na zarysowania i pęknięcia,
  • wyjątkowy design,
  • niepowtarzalność.

Pod wpływem ognia i wysokiej temperatury kamień naturalny nie zmieni swoich właściwości, co więcej – nie ulegnie odbarwieniu. Dzięki temu kominek wyprodukowany z tego materiału może być użytkowany przez lata, w niezmienionej formie. Poza tym niełatwo o jego zarysowania, a nawet pęknięcia. Kamień naturalny jest szczególnie wytrzymałym materiałem – między innymi dlatego znalazł on tak szerokie zastosowanie. Co jednak najważniejsze, kominki z kamienia wyglądają absolutnie wyjątkowo: każdy kominek jest inny niż pozostałe. Ich szczególny design sprawia, że stanowią oryginalne dopełnienie każdego salonu.

Z jakiego kamienia warto wykonać kominek do salonu?

Kominki mogą być tworzone z różnych kamieni. Do ich produkcji wykorzystywany jest głównie marmur, piaskowiec i trawertyn. Warto przy tym dodać, że marmur cechuje się większą kruchością niż granit – choć wadę tę można zlikwidować, stosując płyty o odpowiedniej grubości. Poza tym osiadający na granicie kurz jest mniej widoczny niż na marmurze. W celu doboru odpowiedniego materiału zawsze warto poradzić się specjalistów, którzy wyjaśnią, jak dokonać najkorzystniejszego wyboru.

Rate this post