Jeśli mamy małe mieszkanie, to może się okazać, że nie będzie w nim miejsca na ustawienie dużego stołu, przy którym może zasiąść np. sześć osób. Ale niewielki salon nie jest wcale przeszkodą ku temu, aby umieścić w nim stół. Trzeba tylko zastanowić się, jakiej wielkości mebla potrzebujemy. Podpowiadamy, na czym polega wybór stołu do salonu.

Wybór stołu jest bardzo ważny. Pamiętajmy, aby wybrać taki stół, który nie będzie niepotrzebnie zajmował nam miejsca, bo przecież i tak nie mamy go zbyt wiele. Niewielki stolik z dodatkowym opuszczanym blatem w tym wypadku będzie doskonałym i niedrogim rozwiązaniem. Na co dzień może służyć np. jednej osobie jako malutkie biureczko, a po rozłożeniu blatu zmieszczą się przy nim 2 – 3 osoby. Taki stół jest przymocowany z jednej strony do ściany i może składać się z dwóch blatów – jeden jest na stałe uniesiony, a drugi można opuszczać i podnosić w razie potrzeby.

Wybór stołu: nowoczesny design

Bardzo ciekawym rozwiązaniem tego rodzaju jest składany stół również przymocowany do ściany, który po złożeniu pełni funkcję obrazu na ścianie. Blat, który widzimy po rozłożeniu stołu, pokryty jest szkłem z obu stron, a pod nim znajdują się grafiki, które pełnią rolę obrazu po złożeniu stołu lub ozdabiają blat po jego rozłożeniu. Taki stół jest na pewno niezwykle oryginalny, ale i drogi… Jeszcze innym rodzajem składanych stołów są takie, które można złożyć „na płasko”, co oznacza, że po złożeniu można taki stół schować np. w szafie lub pod łóżkiem i nie zajmuje on dużo miejsca. Wystarczy tylko odpowiednio go zabezpieczyć przed zabrudzeniem i porysowaniem i oprzeć o ścianę w niewidocznym miejscu. Kolejnym rozwiązaniem może być rozkładany stół, którego blat na co dzień może mieć około 90 cm szerokości (idealny dla 3-4 osób), a w razie potrzeby można go rozłożyć i tym samym powiększyć stół o około metr.

Jeżeli w naszym mieszkaniu jest naprawdę mało miejsca, możemy  zdecydować się choćby na stolik do kawy, który będzie nam w pewien sposób zastępował zwykły stół. Idealnym rozwiązaniem jest np. szklany stolik, który będzie odbijał światło i dzięki temu optycznie powiększy pomieszczenie, w którym się znajduje. Taki stolik może mieć też dodatkową półkę, na której będziemy mogli położyć np. gazety. Zdecydujmy się na najlepszy wybór stołu.

Autor:  Anna Szok