Podczas wyboru szafki RTV należy kierować się kilkoma podstawowymi zasadami. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, aby wybrać mebel, który będzie nie tylko funkcjonalny, ale również bezpieczny, a dodatkowo spełni funkcję dekoracyjną. Sprawdź, co jest ważne podczas wyboru szafki RTV.

Rodzaje szafek RTV

Przed zakupem szafki RTV należy zastanowić się, jaki model nas interesuje. Na rynku istnieje kilka rodzajów szafek pod telewizor:

  • szafki wolnostojące – to najpopularniejszy rodzaj szafek pod telewizor, są praktyczne i pojemne;
  • szafki zasuwane – można w nich schować telewizor, takie rozwiązanie idealnie sprawdza się w minimalistycznych wnętrzach;
  • szafki wiszące – świetnie sprawdzają się w małych wnętrzach, w których liczy się oszczędność miejsca;
  • szafki na kółkach – to idealna propozycja dla osób, które lubią przemeblowania, tego typu szafki dobrze sprawdzają się również w salonach połączonych z kuchnią – dzięki nim można szybko i bezproblemowo przesunąć telewizor i oglądać go np. podczas przygotowywania posiłków;
  • meblościanki – bardzo praktyczne rozwiązanie, które tworzy zabudowę pod telewizor, zapewniając bardzo dużo miejsca do przechowywania rzeczy codziennego użytku.

Szeroki wybór szafek RTV oferuje firma Meble Kępno.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru szafki pod telewizor?

Jedną z najważniejszych kwestii jest funkcjonalność. Dobrze jest wybrać mebel, który będzie miał dodatkowe zastosowanie. Dobrze jest więc wybierać modele z szufladami i dodatkowymi półkami, dzięki czemu zyskamy miejsce do przechowywania różnych rzeczy.

Podczas wyboru szafki pod telewizor warto również wziąć pod uwagę styl wnętrza. Szafka powinna być dopasowana do pozostałych mebli znajdujących się w danym pomieszczeniu. Dobrze jest zadbać o to, by kolorystycznie i stylistycznie nie różniła się zbyt mocno od innych mebli. W tym miejscu warto podkreślić, że jasne meble świetnie sprawdzają się w mniejszych wnętrzach. Natomiast ciemne pasują zazwyczaj do większości pomieszczeń, jednak trzeba pamiętać, że na nich bardziej będzie widoczny kurz.

Bardzo istotną kwestią są również wymiary szafki. Jej wysokość należy dopasować do komfortu oglądania telewizji. W związku z tym mebel nie może być zbyt wysoki. Najlepiej jest, gdy telewizor znajduje się na wysokości oczu. Podczas wyboru szafki trzeba wziąć też pod uwagę rozmiary telewizora. Zasada jest prosta – im większe urządzenie, tym niższą szafkę powinno się kupić. Jeśli zaś chodzi o szerokość szafki RTV, przyjmuje się, że powinna ona być ok. 10-12 cm szersza od przekątnej ekranu.

[avg] ([per]) [total] vote[s]