Meble tapicerowane to między innymi kanapy, sofy, pufy i fotele – elementy, które stanowią wyposażenie salonu, jadalni, a nawet sypialni. Na rynku proponuje się dziś szeroką ich gamę, w różnej kolorystyce i stylistyce. Czym wyróżniają się tapicerowane meble i jak w dużym skrócie można je opisać? Producenci wręcz prześcigają się w kolejnych propozycjach, ale można wskazać na kilka kluczowych cech takiego wyposażenia.

Meble tapicerowane i materiały wykorzystywane przy ich produkcji

Cechą charakterystyczną mebli tapicerowanych jest to, że są obite materiałem. Jakich tkanin najczęściej używa się przy ich produkcji? Czym wypełnia się kanapy, fotele i sofy?

Wypełnieniem mebli tapicerowanych najczęściej jest gąbka. Do wyboru pozostaje pianka tapicerska, pianka lateksowa, a czasem pianka memory. Najczęściej sięga się po pierwszy rodzaj gąbki, bo ten charakteryzuje się dużą elastycznością. Nawet wielogodzinne siedzenie na piance tapicerskiej nie odkształca jej. Szybki powrót do pierwotnego stanu to ogromna zaleta materiału tego typu.

Gdy chodzi zaś o obicie mebli tapicerowanych – najczęściej wykorzystuje się szenil. Ten materiał przypomina sztruks, ale jest od niego o wiele bardziej wytrzymały. To właśnie po szenil producenci kanap i foteli sięgają najczęściej. Drugi w kolejności jest welur, czyli dość droga, ale prezentacyjna tkanina. W ofercie mebli luksusowych bardzo często pojawiają się też modele obite żakardem. Absolutną klasykę stanowią z kolei meble skórzane. Sofy wykonane z naturalnej skóry są bardzo eleganckie i charakteryzują się dużą odpornością na zniszczenia. Jeśli kusi Cię wyposażenie w tym stylu pamiętaj, że o skórę na fotelu czy sofie trzeba odpowiednio dbać. Najlepiej za pomocą przeznaczonych do tego specjalnych środków i preparatów.

Meble tapicerowane i ich ponadczasowość

Inną, charakterystyczną cechą mebli tapicerowanych jest ich oczywista ponadczasowość. Mimo zmieniających się trendów wnętrzarskich, takie wyposażenie cały czas jest na topie. Kanapy, fotele i sofy dają możliwość umeblowania mieszkania w sposób, który zawsze jest na czasie. Warunkiem jest jednak skorzystanie z oferty sklepu, który śledzi trendy i tworzy uniwersalne wyposażenie. – KOBURG od wielu lat współpracuje z najlepszymi producentami w Polsce. A to daje nam możliwość stałego poszerzania oferty i dostosowywania jej do potrzeb rynku – wyjaśnia przedstawiciel popularnego Salonu Meblowego KOBURG.

Podkreślenia wymaga również fakt, że meble tapicerowane charakteryzują się dużą funkcjonalnością. Są praktyczne i wielofunkcyjne, bo na większości z nich można spać.

Rate this post