Źle zagospodarowany przedpokój sprawia, że wkrótce w całym mieszkaniu panuje lekki chaos, a domownicy odczuwają pewien dyskomfort. Porozrzucane, piętrzące się obuwie nie wygląda najlepiej, a konieczność schylenia się, aby je założyć powoduje ból pleców. Wystarczy jednak właściwie urządzić to pomieszczenie, stawiając na rozwiązania podsunięte przez sklep Olimp.

Na podstawie tego, jak wygląda „sień” formuje się pierwsze wrażenie na temat domowników, które pozostaje z wchodzącym wraz z przejściem do następnych pomieszczeń. Rozglądając się po wnętrzu, na nowo poznajemy zamieszkujące je osoby. Wystrój przedpokoju wpływa zatem za wydźwięk całej aranżacji, dlatego warto przyłożyć szczególną uwagę do tego, jak należy go urządzić. Uporządkowana, przejrzysta przestrzeń prezentuje się kompletnie inaczej od pustych ścian i podłogi zajętej przez swobodnie ustawione buty.

Inteligentne rozwiązania do każdego przedpokoju 

Odpowiednia aranżacja przedpokoju jest w stanie zaoszczędzić dużo miejsca w mieszkaniu, co jest szczególnie wskazane przy ograniczonym metrażu. Najlepiej stawiać na rozwiązania, które łączą w sobie kilka funkcji: mogą jednocześnie służyć jako ławka, szafka na buty i wieszak na kurtki. Instalacja nie musi jednak przyjmować formy „3 w 1” – sprawdzi się także zestaw takich mebli. Olimp, oprócz komfortu i wszechstronności podobnego wyposażenia, zapewnia także spójną kolorystykę i styl wykończenia każdego z ofertowanych kompletów.

Stałym elementem przedpokoju jest szafa, do której chowa się wierzchnie odzienie. Można w niej zamontować oświetlenie, co pozwoli szybciej znaleźć ulubioną kurtkę, a także sprawi, że pomieszczenie nabierze indywidualnego charakteru. Dzięki lampkom aranżacja wyda się bardziej klimatyczna i nastrojowa. Warto również zwrócić uwagę na to, aby wybrany mebel był wystarczająco duży – powinien umożliwić organizację dotychczas zagraconej przestrzeni. Takie właśnie wyposażenie oferuje sklep meblowy Olimp działający w Centrum Goja w Gnieźnie.

Jakie akcesoria warto kupić do przedpokoju? 

W każdej „sieni” dużą rolę odgrywa lustro, bez którego trudno byłoby sprawdzić swój wygląd przed wyjściem. Jego rama istotnie wpływa na wydźwięk całego wystroju – mocno zdobiona przypomina klasyczną aranżację, z kolei jej brak kojarzy się z nowocześniejszymi wnętrzami. Duże znaczenie ma także kształt zwierciadła – zazwyczaj jest ono tutaj prostokątne, zatem wyróżniają się okrągłe czy owalne instalacje. W przedpokoju poleca się również ustawić kosz na parasole, który dodatkowo uporządkuje oraz udekoruje pomieszczenie.