Przedpokój to często pierwsze pomieszczenie, do którego wchodzą goście. Nie bez znaczenia jest więc jego odpowiednia aranżacja i wyposażenie. Jak się powszechnie uważa, pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Nic więc dziwnego, że do wykańczania przedpokojów przykłada się szczególnie dużą wagę. Zobacz, jak wybrać modne meble do przedpokoju i poznaj najnowsze trendy w zakresie wystroju tego wnętrza.

Meble do przedpokoju – co wybrać?

Przedpokój to pomieszczenie, w którym nacisk stawia się przede wszystkim na funkcjonalność. Umieszczone w nim meble muszą sprawnie radzić sobie z przechowywaniem butów, kurtek, akcesoriów i urządzeń, które stosowane są do utrzymywania porządku w domu i ogrodzie.

„Urządzając przedpokój, klienci najczęściej decydują się w pierwszej kolejności na zakup szafy. Jest to zrozumiały wybór. Nie ma bowiem nic bardziej niepragmatycznego niż konieczność poszukiwania okryć wierzchnich w sypialni czy innych pomieszczeniach domu. Warto je przechowywać tuż przy wejściu. Innego rodzaju meble równie często ustawiane w przedpokojach to szafki na buty, stoliki na klucze i gazety” – wymienia najczęściej spotykane w tym pomieszczeniu rozwiązania ekspert z firmy MEBLAR.

Podczas meblowania przedpokoju warto rozważyć także zakup specjalnej ławki lub stołeczka, które ułatwią domownikom zmianę obuwia.

Sposoby aranżacji przedpokoju

Metod aranżacji tego wnętrza jest wiele. Pierwszą i w zasadzie najważniejszą kwestią jest wybór odpowiednich mebli do przedpokoju. Oprócz ich funkcjonalnej strony warto zadbać także o to, by ich design wpisywał się w wystrój całego pomieszczenia. Materiał, z jakiego meble zostały wykonane, ich styl oraz kolorystyka to ważne punkty decydujące często o zakupie konkretnych rozwiązań.

We wnętrzach skandynawskich dobrze odnajdą się gładkie powierzchnie frontów w jasnych barwach o surowej strukturze. Wnętrza rustykalne warto ocieplać poprzez zastosowanie dębowych, delikatnych meblowych dodatków. Industrialny styl to przede wszystkim srebro
i czerń. Wybierając meble, można więc dobrać stalowe okucia lub klamki i uchwyty.

W dobie DIY, czyli „zrób to sam”, popularnym jest samodzielne łączenie mebli z różnych zestawów. Sięgając po każdy element w innym stylu, przy odpowiednich zdolnościach i guście projektanta, można stworzyć oryginalne wnętrze, o bogatej duszy. Tak urządzony przedpokój z pewnością zapadnie w pamięć gościom, a także będzie spełniał wszystkie funkcje, które ułatwiają funkcjonowanie w domu. Wybór odpowiednich mebli do przedpokoju to zatem sprawa, którą zdecydowanie należy dobrze przemyśleć i zaplanować.

[avg] ([per]) [total] vote[s]