Komoda w przedpokoju to bardzo potrzebny mebel. Dopasowanie go do wielkości pomieszczenia i jego specyfiki jest tutaj jednak kluczowe. Najbardziej komfortową sytuację mają właściciele dużych przedpokojów, natomiast także w wąskich i małych pomieszczeniach można w oryginalny sposób ustawić komodę.

  1. Komoda do przedpokoju – co powinno ją wyróżniać?
  2. Komoda na korytarzu – dlaczego warto?
  3. Na co zwrócić uwagę, kupując komodę na przedpokój?
  4. Wąska komoda do przedpokoju – poznaj rozwiązania idealne do mieszkania w bloku
  5. Jak zorganizować szafki na buty do przedpokoju?
  6. Komoda na buty – dlaczego warto ją mieć?

Komoda do przedpokoju – co powinno ją wyróżniać?

Komoda do przedpokoju powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Na przedpokoju sprawdzają się zarówno małe szafki z wysuwanymi szufladami, jak i modele obrotowe lub komody i szafy wnękowe. Wszystko zależy od tego, jaki jest przedpokój, ile osób mieszka w domu lub mieszkaniu, jakie rzeczy przechowywane są w tym pomieszczeniu. Meble powinny być również estetyczne i przede wszystkim odporne na zarysowania i innego rodzaju zabrudzenia, o które w momencie zakładania lub zdejmowania obuwia i odzieży wierzchniej bardzo łatwo. W końcu komoda do przedpokoju powinna dobrze komponować się z aranżacją tego pomieszczenia, a najlepiej całością rozwiązań zastosowanych w wykończeniu wnętrz. Jeśli mieszkanie urządzone jest bardzo nowocześnie, masywna drewniana komoda do przedpokoju może nie być najlepszym rozwiązaniem. 

Komoda na korytarzu – dlaczego warto?

Komoda na przedpokoju to bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Pozwala zapanować nad bałaganem, który często panuje w tym pomieszczeniu. Można schować do niej buty, torebki, dodatki takie jak apaszki lub nakrycia głowy. W małych szufladkach można chować klucze i inne małe przedmioty, które chce się mieć pod ręką w trakcie wyjścia. Komoda postawiona na przedpokoju, jeśli jest dobrze dopasowana do rozmiarów pomieszczenia, może sprawić, że stanie się on bardziej przestronny. Z kolei bardzo oryginalny mebel z pewnością przykuje uwagę większości odwiedzających.

Na co zwrócić uwagę, kupując komodę na przedpokój?

Wybierając komodę na przedpokój, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jej rozmiary i odpowiednie dopasowanie ich do wielkości pomieszczenia. Komoda w żadnym razie nie może blokować swobodnego poruszania się po przedpokoju, zaprzecza bowiem wtedy swojej własnej funkcjonalności. Dopasowanie komody do potrzeb konkretnego mieszkania powinno być kluczowym zadaniem, którym należy się zająć jeszcze przed poszukiwaniami idealnego modelu. Warto zwrócić uwagę na to, czy do przedpokoju rozmiarami pasować będą meble wolnostojące, czy też lepszym rozwiązaniem będzie zaprojektowanie komody pod konkretną wnękę. W tym drugim przypadku może się okazać, że potrzebna jest komoda robiona na wymiar. Oczywiście takie rozwiązanie jest bardziej kosztowne, natomiast czasami nieuniknione. Najpierw jednak sprawdź komody, czy wśród gotowych projektów nie znajdziesz mebla, który idealnie pasuje do twojego pomieszczenia. 

Wąska komoda do przedpokoju – poznaj rozwiązania idealne do mieszkania w bloku

Największe wyzwanie zawsze stoi przed właścicielami małych przedpokojów, w których trudno jest ustawić jakikolwiek mebel. W takiej sytuacji warto postawić na wąskie komody, projektowane specjalnie z myślą o ciężko ustawnych pomieszczeniach. Ciekawym rozwiązaniem są także komody wnękowe, które pozwalają oszczędzić znaczną ilość miejsca. Być może warto rozważyć wykonanie takiej wnęki i dostosowanie do niej komody. Takie dopasowanie szafy do własnych potrzeb musi być uwzględnione już na etapie projektowania. 

Jak zorganizować szafki na buty do przedpokoju?

Sporym problemem na przedpokoju są oczywiście buty. Korytarz bardzo często służy tak do ich ubierania, jak i ściągania. Warto więc zadbać o funkcjonalne rozwiązanie, jakim jest szafka na buty. Z reguły w takim przypadku stawia się na szafki wolnostojące, choć w małych i wąskich korytarzach montuje się również szafki wiszące. Szafki na buty wyróżniają się szczególnymi cechami. Najczęściej w ich wnętrzu, zamiast tradycyjnych półek znajdują się specjalne kosze. Pozwalają one uporządkować buty, ale jednocześnie zachować odpowiednią przestrzeń gwarantującą przepływ powietrza. Chodzi także o to, aby uniknąć problemów z parowaniem butów. Plusem koszy jest także łatwa ich obsługa, brak skrzypienia i wysoki poziom higieny wewnątrz szafki. Do wyboru są kosze umożliwiające jedno- lub wielorzędowe układanie sparowanych butów. Kosze pozwalają także na układanie butów różnych rozmiarów, także tych ponadstandardowych, które nie zawsze mieszczą się w tradycyjnych szafkach. Można zdecydować się także specjalne stojaki służące do przechowywania obuwia. Wykonane są one z reguły ze stali lub z plastiku. 

Komoda na buty – dlaczego warto ją mieć?

Komodę na buty – niezależnie od tego, czy bardziej klasyczną, czy może jednak wyposażoną w nowoczesne i funkcjonalne kosze, na przedpokoju zawsze warto mieć. Łatwiej wtedy utrzymać porządek. Wchodzący goście nie natykają się na rząd butów domowników. Zarówno zaś mieszkańcy, jaki i osoby je odwiedzające na odpowiednio zaprojektowanej szafce mogą także przysiąść lub się o nią oprzeć podczas zakładania butów. To jedno z bardziej funkcjonalnych rozwiązań na przedpokoju. Pozwala na oszczędność miejsca, daje wrażenie większej przestronności i pozwala zapanować na bałaganem.

Rate this post