Szafki na buty powinny być przede wszystkim funkcjonalne oraz pojemne. Należy jednak zwrócić uwagę także na to, czy stylistycznie dany meble będzie pasował do pomieszczenia, zwłaszcza gdy organizery na buty są jedynym elementem znajdującym się we wnętrzu.

Pierwszym dylematem, który pojawia się podczas wyboru mebla, jest decyzja, z czego powinien być on wykonany. Czy szafki na buty mają być drewniane, metalowe, a może z tworzywa sztucznego? Jest to w głównej mierze uzależnione od ogólnego wystroju danego pomieszczenia. W niewielkich wnętrzach z powodzeniem sprawdzą się szafki na buty z siedziskiem, w większych zaś komplety z wieszakiem lub lustrem. Zestawy doskonale wkomponują się w pomieszczeniach, w których chcemy utworzyć spójną całość bez konieczności poszukiwania pasujących elementów wyposażenia wnętrza. Oto kilka propozycji, na jakie organizery na buty warto się zdecydować.

Drewniane szafki na buty

Drewno to motyw ponadczasowy, nic więc dziwnego, iż jest chętnie wybierane jako element przewodni większości pomieszczeń. Drewniane szafki na buty świetnie prezentują się w większości pomieszczeń – od tych utrzymanych w stylu tradycyjnym, po te bardziej nowoczesne.

Organizery na buty wykonane z drewna mogą występować pod postacią klasycznej komody z wysuwanymi bądź uchylnymi szufladami lub kufra, czy też otwartych półek – regału lub stojaka. Dobór odpowiedniego modelu uzależniony jest również od liczby domowników. Im więcej osób zamieszkuje dom, tym konieczne jest wyposażenie mieszkania w pojemniejsze szafki na buty.

Drewniane szafki na buty mają w sobie swoistego typu charakter. Nadają wnętrzu przytulności i ciekawego klimatu. Doskonale wkomponowują się zwłaszcza w pomieszczenia, w których znajdują się inne drewniane elementy, na przykład wieszak, drzwi, okiennice czy też deski na podłodze.

Szafki na buty z siedziskiem

Organizery na buty połączone z siedziskiem to rozwiązanie uniwersalne i wygodne. W szczególności sprawdza się w domach zamieszkiwanych przez dzieci oraz osoby starsze. Rzadko kto decyduje się na wstawienie krzesła do przedpokoju, ponieważ najczęściej w pomieszczeniu tym nie ma na nie miejsca. Siedzisko na szafce może być wykonane z surowego materiału, nie musi być niczym pokryte. Niemniej jednak bardziej komfortowe wersje są wyposażone w tapicerowane poduszki, które zapewniają wygodę siedzenia. Dodatkowo taki element stanowi atrakcyjny dodatek aranżacyjny.

Szafki na buty wyposażone w lustro

Wąski przedpokój lub też przedpokój z wnęką może być uzupełniony o szafki na buty z lustrem. Zazwyczaj tego typu meble mieszą w sobie kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt par obuwia. Element lustrzany optycznie powiększa oraz rozświetla pomieszczenie. W niewielkich pomieszczeniach najlepiej zrezygnować z dodatków w postaci stojaków na parasole czy krzeseł, które sztucznie przytłoczą pomieszczenie.

Ciekawym aranżacyjnym rozwiązaniem jest powieszenie naprzeciw lustra atrakcyjnego elementu dekoracyjnego, który odbijając się w lustrze, będzie nadawał pomieszczeniu oryginalnego charakteru.

Szafki na buty w zestawie z wieszakiem

Organizery na buty w komplecie z wieszakiem to rozwiązanie, które sprawdzi się między innymi w mniejszych wnętrzach – gdy we wnętrzu brakuje miejsca na dodatkowe meble, to połączenie wkomponuje się w nie idealnie. Szafki na buty z wieszakiem mogą składać się z pojemnych szuflad, półek oraz haczyków na okrycia wierzchnie. Taki mebel może stanowić jedną całość lub być zbiorem elementów, które można dowolnie rozmieścić na ścianie.

[avg] ([per]) [total] vote[s]