W wielu domach i mieszkaniach piętrowych znajdują się schody i balkony, którym towarzyszą balustrady. Nic dziwnego, ponieważ zapewniają bezpieczeństwo i stabilność podczas poruszania się na schodach. Okazuje się jednak, że są nie tylko częścią zabezpieczającą, ale również doskonałym elementem dekoracyjnym. Jednym z rozwiązań są balustrady wykonane ze stali nierdzewnej. Wyjaśniamy, w jakich wnętrzach się sprawdzą oraz jakie mają zalety.

Do jakich miejsc pasują balustrady ze stali nierdzewnej?

Balustrady ze stali nierdzewnej to rozwiązanie przeznaczone nie tylko do domowych wnętrz, ale również obiektów firmowych lub publicznych. Doskonałe właściwości tego materiału, takie jak odporność na mróz lub wilgoć dodatkowo sprawiają, że mogą być z powodzeniem montowane na zewnątrz.

Balustrady stalowe występują zarówno jako część schodów, jak i balkonów oraz tarasów, których wysokość jest większa niż 50 cm. Dzięki możliwości zastosowania różnego rodzaju wzornictwa (klasycznego, eleganckiego, nowoczesnego) balustrady sprawdzą się w domach i obiektach, zawierających elementy betonowe czy ceglaste. Tym samym można zestawiać je ze wszystkimi materiałami.

O balustradach ze stali nierdzewnej wypowiada się pracownik przedsiębiorstwa Metalplast –Meblopol:

Tym, co wyróżnia balustrady ze stali nierdzewnej jest nieograniczoność w ich projektowaniu. Nie jest również problemem dostosowanie ich do wnętrza, które może być industrialne, w stylu glamour lub klasyczne. Ponadto duże możliwości daje wykończenie balustrad, uzyskane metodą piaskowania, szlifowania lub polerowania.

5 powodów, które sprawiają, że stalowe balustrady sprawdzą się wszędzie

Posiadanie balustrady ze stali nierdzewnej wiąże się z szeregiem zalet. Oto one:

  1. Stal nierdzewna jako materiał jest niezwykle odporna na działanie czynników atmosferycznych, mechanicznych, a także na korozję. Balustrady z niej wykonane mogą zapewniać bezpieczeństwo mieszkańców przez długie lata. Ponadto wytrzymałość stali pozwala montować balustrady nawet w miejscach, w których panuje duży ruch.
  2. Balustrady stalowe mogą przybierać różne kształty i formy, a także być pokryte dowolnymi zdobieniami.
  3. Istnieje możliwość zakupu elementów balustrad, których wybór jest dowolny. Należą do nich między innymi uchwyty, zaślepki, a także słupki. Dzięki temu można stworzyć oryginalne wykończenie, które stanie się ozdobą wnętrza.
  4. Nie jest konieczna ich konserwacja, a także specjalne podejście do czyszczenia. Takie balustrady są bardzo trwałe, a także łatwe w utrzymaniu.
  5. Wyróżniają się estetyką wykonania oraz bardzo dobrze prezentują się w każdym rodzaju wnętrz.
Rate this post