Jeśli urządzamy pokój dla dziecka, musimy pamiętać, żeby był kolorowy, wesoły i w miarę możliwości przestronny. Potrzebne jest miejsce do zabawy, nauki oraz odpoczynku, dlatego całe wyposażenie takiego pokoju musi być funkcjonalne i nie może niepotrzebnie zagracać wnętrza. Jego aranżacja będzie zmieniać się wraz z wiekiem dziecka i zmianą jego zainteresowań.

Umeblowanie pokoju dziecka

Kiedy urządzamy pokój dla niemowlaka, pamiętajmy o tym, żeby umieścić w nim tylko te przedmioty, które będą nam naprawdę potrzebne, czyli np. łóżeczko, przewijak, wózek, czy środki do pielęgnacji. Nie wiemy, jaki charakter w przyszłości będzie miał pokój naszej pociechy – czy przemieni się on w zieloną łąkę, w podwodny świat czy kosmiczną rakietę – dlatego warto już na początku urządzić go tak, żeby w przyszłości było koniecznych jak najmniej zmian.

Doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie drzwi przesuwanych do garderoby, szafy lub zabudowy wnęk, dzięki czemu zyskujemy więcej przestrzeni, którą dziecko będzie mogło wykorzystać do zabawy. Także wnętrze szafy powinniśmy odpowiednio zagospodarować. Musi znaleźć się w niej miejsce na ubrania letnie i zimne, buty, zabawki i inne akcesoria.

Sprytne rozwiązania

Przesuwane drzwi mogą dodatkowo służyć do rozdzielenia pokoju na część przeznaczoną do nauki i zabawy oraz na część do snu i odpoczynku. Wraz z dorastaniem dziecka możemy zmieniać wygląd zabudowy drzwi na bardziej młodzieżową. W zależności od upodobań nastolatka fronty takiej zabudowy mogą być wykonane z bambusa, rattanu, płyty meblowej, loomu, lacomatu, matowego szkła, mlecznych szyb czy po prostu luster. Taka zmiana nada pokojowi naszego dziecka nowego charakteru i pomoże nam uniknąć sporych wydatków związanych z odnowieniem całego pokoju.

Rate this post