Strefa umywalkowa jest niewątpliwie jedną z najważniejszych w każdej łazience. Dlatego też w czasie zakupu umywalki, warto pamiętać o tym, że musi ona pasować do wystroju całego wnętrza, a jednocześnie powinna być praktyczna i funkcjonalna zarazem. Obecnie dużą popularnością cieszą się modele montowane na blacie. Doskonałym przykładem jest Vitra, model umywalki nablatowej. Jakie są podstawowe zalety tego rozwiązania? Kiedy sprawdzi się umywalka tego rodzaju?

Z czego wynika popularność umywalek nablatowych?

Umywalki nablatowe są przede wszystkim bardzo efektowne pod względem wizualnym, zwłaszcza gdy zostaną dopasowane do designu wanny czy miski WC. Dodatkowo, w przypadku umywalki tego rodzaju można stworzyć praktyczną przestrzeń do przechowywania różnego rodzaju akcesoriów, kosmetyków itd. Cechują się niezwykłą lekkością, co jest bardzo cenne przy niewielkich metrażowo pomieszczeniach.

Vitra umywalka nablatowa i jej zalety

Niewątpliwie Vitra umywalka nablatowa to produkt, który sprawdzi się w niemal każdej łazience i to niezależnie od jej aranżacji. Posiada opływowe kształty i nada charakteru każdemu wnętrzu. Jednak na tym nie koniec jej zalet. Z uwagi na dość wysoki rant jest to model bardzo wygodny w czasie codziennego użytkowania. Woda w czasie ręcznego prania czy mycia zębów nie wylewa się bowiem na blat. W przypadku umywalek montowanych na blacie nie ma żadnych zakamarków i szpar. Są one więc łatwe do utrzymania w czystości. Dotyczy to także omawianej serii produktów.

Kiedy postawić na umywalkę nablatową?

Umywalki montowane na blacie wystają ponad mebel, ale ich syfon chowany jest w szafce. Dlatego podczas wyboru odpowiedniego modelu warto zwrócić uwagę, czy nie przytłoczy on i nie zdominuje całej aranżacji. Vitra umywalka nablatowa to rozwiązanie, na które decydują się przede wszystkim zwolennicy nowoczesnych trendów w aranżacji wnętrz. Zestawić ją można z równie efektowną baterią wolnostojącą lub ścienną, w zależności od osobistych preferencji.

Jak wspomniano już wyżej, umywalki nablatowe są obecnie bardzo popularne i to z wielu względów. Przemawia za nimi niewątpliwie oryginalny design i łatwość utrzymania w czystości. Największą popularnością cieszą się oczywiście modele wykonane z ponadczasowej ceramiki, które są trwałe i eleganckie. Tak jest w przypadku umywalek Vitra. Umywalki montowane na blatach pozwalają na komfortowe mycie zębów czy golenie się bez ryzyka, że woda zostanie rozchlapana po całym pomieszczeniu. Na blacie można postawić najważniejsze kosmetyki czy akcesoria łazienkowe. Dzięki temu wszystko jest zawsze pod ręką.

Nie można też zapominać o tym, że w przypadku umywalek nablatowych, mało estetyczne części armatury można schować dzięki odpowiedniemu meblowi zamontowanemu pod blatem. Szafka posłuży wówczas do przechowywania środków czystości czy ręczników, a syfony i rury będą schowane przed okiem ludzkim. Nic więc dziwnego, że dzisiaj umywalki nablatowe są tak popularne. Wydaje się, że jest to trend, który zagości w łazienkach na dłużej.