Lustro to bardzo ważny element wyposażenia każdej łazienki – powinno być nie tylko praktyczne, ale też pełnić funkcję dekoracyjną. Ma dawać nam możliwość dokładnego przejrzenia się, dlatego powinno mieć właściwy wymiar. Musi też być umieszczone na odpowiedniej wysokości, by także młodsi członkowie naszej rodziny swobodnie mogli w nie zajrzeć. Oczywiście nie zawiesimy lustra bardzo nisko, ponieważ wówczas niżej musiałaby się znajdować umywalka, a to byłoby niekomfortowe dla dorosłych – możemy zaopatrzyć naszą łazienkę w specjalny stopień dla maluchów. Należy też pamiętać o właściwym oświetleniu, przy którym członkowie rodziny będą mogli dokładnie się umyć, ogolić, czy wykonać makijaż. Jakie lustro łazienkowe najlepiej wybrać? Dlaczego warto zainwestować w lustro na wymiar?

Przestrzeń na wagę złota

Nasze łazienki – zwłaszcza w mieszkaniach – nie są zwykle dużymi pomieszczeniami, dlatego każda przestrzeń jest na wagę złota. O ile kiedyś zależało nam przede wszystkim na wyposażeniu jak najniższym kosztem, dziś przykładamy dużo większą wagę do wyglądu wnętrz, zależy nam na tym, by całość była spójna i by czyszczenie łazienki było jak najbardziej wygodne. Unikamy przypadkowych elementów i mało estetycznych zakamarków, w których gromadzą się zanieczyszczenia. Montaż lustra łazienkowego na wymiar to znacznie lepsze rozwiązanie, niż zakup gotowej szafki z lustrem w sieciowym sklepie. Duże lustro na ścianie optycznie powiększa przestrzeń, a jego czyszczenie jest dużo wygodniejsze, niż czyszczenie lustrzanej szafeczki, na której ciągle pojawiają się ślady palców.

Parametry i charakterystyka lustra

Przy wyborze lustra do łazienki nie warto oszczędzać. Lepiej zdecydować się na lustro najwyższego gatunku od wiodącego producenta, ponieważ w przyszłości po prostu nam się to opłaci. Na lustrze nie będą pojawiały się przebarwienia, zaciemnienia i plamy – mówi nam przedstawiciel Pracowni Szklarskiej VITRIER z siedzibą w Serocku. A jaki wymiar powinno mieć lustro? – Tu bardzo wiele zależy od powierzchni, jaką dysponujemy. Jeśli przestrzeń nad umywalką jest wąska, warto wybrać lustro łazienkowe na wymiar, które całkowicie ją wypełni. Nie będzie wówczas żadnych zakamarków, w których mogłyby osadzać się zanieczyszczenia, często trudne do usunięcia. Jeżeli natomiast przestrzeń do wykorzystania jest bardzo duża, dobrym sposobem jest wybranie lustra, które będzie można przyozdobić elegancką ramą.

Podsumowując: nie warto decydować się na promocyjne rozwiązania z marketu. Zdecydowanie lepiej wybrać lustro łazienkowe na wymiar, które zachowa swój przyjemny dla oka wygląd na lata.

[avg] ([per]) [total] vote[s]