Co takiego sprawia, że umywalka nablatowa budzi mieszane uczucia u niektórych osób? Dlaczego jednych urzeka, a innych odpycha? Czy w ogóle warto ją kupować? Dowiedz się!

Estetyka

Na pewno nie kupisz umywalki nablatowej, jeżeli masz dzieci, które lubią rozrabiać. Nie wstawisz jej również do małej toalety bez wanny i bez prysznica, ponieważ może zająć zbyt wiele miejsca lub sprawić, że pomieszczenie będzie się wydawać jeszcze mniejsze. Niektórzy uważają umywalki nablatowe za efekciarskie, tandetne i krzykliwe, a przede wszystkim za niepraktyczne.  Jeśli jednak czytasz ten tekst, raczej nie zaliczasz się do tej grupy osób. Każda umywalka nablatowa jest niepowtarzalna, a większość z nich jest stylowa. Poza tym fantastycznie wyglądają napełnione wodą – to dotyczy zwłaszcza umywalek wykonanych ze szkła. Jeśli natomiast chodzi o praktyczność, dzięki nim na blacie pozostaje trochę wolnego miejsca, które można wykorzystać. Umywalka nablatowa, jak sama nazwa wskazuje, może stać na blacie, ale może być też w niego częściowo wbudowana. Sam wybierz, który rodzaj podoba Ci bardziej.

Umywalka nablatowa ze szkła matowego

Dlaczego mógłbyś chcieć kupić umywalkę ze szkła? Przecież umywalka nablatowa jest po to, aby mogła rzucać się w oczy! No właśnie. A nic nie zrobi większego wrażenia niż szklana umywalka do połowy wypełniona wodą. Kiedy będziesz myć ręce w takiej umywalce, możesz poczuć się wyjątkowo dumny ze swojego zakupu. Przeciwnicy szklanych umywalek twierdzą, że widać na niej pozostałości mydła i zadrapania, łatwo się niszczy. Czy można coś z tym zrobić? Jak najbardziej! Nie wybieraj umywalki z gładkiego szkła. Możesz kupić umywalkę wykonaną z wielu małych, matowych szkiełek, co wygląda bardzo efektownie i nowocześnie. Niezależnie jednak od rodzaju szkła, szklana umywalka nablatowa rzeczywiście musi być krystalicznie czysta, aby mogła robić odpowiednie wrażenie.

Kolory czy biel?

Odpowiedź na to pytanie jest oczywiście kwestią gustu, ale również tego, w jakim stylu urządzona jest Twoja łazienka. Kolorowe umywalki można kupić w podobnej cenie co szklane, a wybór barw jest ogromny: czerwienie, odcienie niebieskiego, zieleni… co zechcesz! Czy jednak musisz wybierać szklaną powierzchnię? Biała umywalka nablatowa jest źródłem zupełnie innej atmosfery w łazience niż ta wykonana ze szkła. Sprawi, że wnętrze będzie wydawało się klasyczne i stylowe. Doskonale wygląda na ciemnych meblach i w otoczeniu ciemnych barw. Może wyglądać jeszcze lepiej, jeśli znajdzie się nad nią piękna mozaika wykonana np. z elementów ceramicznych. Poza tym przy wyborze białej umywalki, natychmiast znika problem widocznych resztek mydła, czy zadrapań. Istnieje również o wiele więcej preparatów do czyszczenia jej.

Kwadratowy kształt

Umywalki nablatowe dostępne na rynku mają w większości okrągły kształt. Bardziej oryginalna jednak jest kwadratowa umywalka nablatowa częściowo znajdująca się w blacie. Jej dodatkową zaletą może okazać się wbudowany w nią kran (częste rozwiązanie przy kwadratowych umywalkach). Właściwie umywalka nablatowa, będąca częściowo „zanurzona” w blacie jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią szkła, cenią klasykę, a jednocześnie chcą być oryginalne. Zatem, jak widzisz, wybór umywalek nablatowych jest ogromny i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie!

Autor: Emilia Radziszewska