Obecnie coraz więcej osób stojąc przed wyzwaniem wykończenia nowej łazienki lub remontując starą decyduje się na umieszczenie w niej w miejsce wanny kabiny prysznicowej lub zastosowanie obu tych elementów jednocześnie. Montując kabinę prysznicową często jednak stają przed wyzwaniem wyboru odpowiedniej baterii natryskowej. Mogą się bowiem zdecydować na baterię prysznicową ze zwykłą słuchawką lub baterię, która jest także wyposażona w deszczownicę. W artykule postaramy się doradzić, na co lepiej jest się zdecydować. Przede wszystkim jednak dokładniej opiszemy zalety deszczownic, bo to od chęci posiadania tego elementu będzie głównie zależał ostateczny wybór.

Jakie mamy do wyboru możliwości przy stawianiu kabiny prysznicowej?

Decydując się na umieszczenie w łazience kabiny prysznicowej, po wybraniu już odpowiedniego kształtu i rodzaju kabiny, podstawowym zadaniem jest wybranie do niej jeszcze odpowiedniej baterii prysznicowej. Do wyboru mamy dwie możliwości: albo zdecydujemy się na montaż zwykłej baterii ze słuchawką prysznicową, albo baterii ze słuchawką i z deszczownicą.

Zalety i wady baterii ze słuchawką prysznicową

Tradycyjnym rozwiązaniem są oczywiście baterie ze słuchawkami prysznicowymi. Jest to zdecydowanie najprostsze rozwiązanie, które ma dużo zalet. Najważniejsze z nich to prostota obsługi, niska cena oraz mniejsza ilość zużywanej wody niż w przypadku baterii z deszczownicą. Stosowanie słuchawki prysznicowej w trakcie kąpieli pozwala na umycie i zmoczenie tylko wybranej części ciała, a nie całości. Takie baterie są też znacznie prostsze w montażu, ponieważ deszczownicy nie można wygodnie zamontować w każdej kabinie.

Zalety i wady baterii prysznicowych z deszczownicą

Bardzo dobrą alternatywą dla zwykłych baterii ze słuchawkami prysznicowymi są baterie prysznicowe, które oprócz tego są także wyposażone w deszczownice.

Jak tłumaczy nasz rozmówca doradca klientów ze sklepu internetowego z akcesoriami łazienkowymi Ceramed:

Zamontowanie pod prysznicem baterii prysznicowej z deszczownicą pozwala nie tylko na zwiększenie funkcjonalności prysznica, ale także sprawi, że kąpiel pod prysznicem będzie nam zapewniała więcej komfortu i relaksu. Takie baterie prysznicowe są również  bardziej efektowne. Jeszcze jakiś czas temu producenci baterii łazienkowych dawali możliwość zastosowania albo baterii prysznicowej ze słuchawką, albo baterii prysznicowych z deszczownicą. Trzeba więc było się zdecydować tylko na jeden z tych elementów. Dziś większość dostępnych w sklepach modeli baterii prysznicowych z deszczownicą ma także zamontowane słuchawki prysznicowe, co znacznie zwiększa ich funkcjonalność.

Zastosowanie baterii prysznicowej z deszczownicą faktycznie ma bardzo duży wpływ na wygodę korzystania z prysznica. Dzięki temu prostemu elementowi można np. wykorzystać prysznic jako miejsce, w którym możemy się efektywnie schłodzić w trakcie upalnego dnia. Kąpiel pod delikatnymi strugami kapiącej wody, która imituje deszcz, pozwala się także bardzo przyjemnie zrelaksować. Warto jednak podczas dokonywania wyboru decydować się na modele baterii prysznicowych cenionych na rynku producentów. Bardzo często chwalone przez klientów są np. baterie łazienkowe Grohe. Modele baterii prysznicowych z deszczownicą są oczywiście nieco droższe od tradycyjnych baterii prysznicowych ze słuchawkami, ale wiele osób za taki komfort na pewno jest w stanie zapłacić nieco więcej pieniędzy.

Rate this post