Większości z nas elementy armatury kojarzą się połyskiem chromu i tradycyjnym kształtem. Obecny rozwój technologii umożliwia jednak skorzystanie z dużo bardziej zróżnicowanej oferty baterii stosowanych w łazienkach. Jednym z takich nowoczesnych rozwiązań są baterie drewniane. Czy są one równie trwałe i solidne, jak te standardowe? Czy warto w nie inwestować?

Baterie łazienkowe wczoraj i dziś

Powszechnie znanym tworzywem, wykorzystywanym do produkcji baterii stosowanych w łazienkach jest mosiądz z dodatkiem miedzi. Zazwyczaj różnią się jedynie kolorem powłoki. Najczęściej w łazienkach instalowane są baterie chromowane. Rzadziej spotkać można baterie satynowe, białe, czarne czy w kolorze starego złota.

Poza materiałem wykonania i barwą, istotna jest także forma. I tutaj standardowo wybieramy klasyczne kształty, choć coraz częściej zdarza się, że montowane w łazienkach baterie przyjmują finezyjne i nowoczesne formy.

A jakby tak pójść o krok dalej i wybrać baterie, które obecnie stanowią zupełną nowość?

Drewniane baterie łazienkowe

Prawdopodobnie wiele osób na myśl o bateriach drewnianych, może wyrażać obawy i wątpliwości. Czy drewno jest odpowiednim materiałem do łazienki? Czy taka bateria wytrzyma próbę czasu? Odpowiedź na oba te pytania brzmi: tak. Zakup drewnianych baterii to zdecydowanie dobry krok. Baterie wyprodukowane w Polsce przez profesjonalistów przy wykorzystaniu gatunków drzew, rosnących w naszych lasach, mogą nam służyć bowiem przez długie lata.

Wysokiej jakości surowiec oraz odpowiednia technologia jego obróbki gwarantuje wysoki stopień trwałości. Ponadto drewniane baterie są tworzone ręcznie przez doświadczonych i wykwalifikowanych fachowców. Jeśli dodamy do tego odpowiednio długo trwający proces suszenia, możemy uzyskać pewność, że taki produkt spełni wymagania nawet najbardziej wymagających osób – tłumaczy nasz rozmówca z firmy Green Home Design, która specjalizuje się w produkcji drewnianych baterii łazienkowych, będących nowością na tak na rynku europejskim, jak i światowym.

Zalety drewnianych baterii stosowanych w łazienkach

Baterie łazienkowe z drewna posiadają wiele zalet. Oprócz tego, że są solidne i trwałe, wyróżniają się uniwersalnym charakterem i wyjątkowymi walorami estetycznymi. Dzięki właściwościom, jakie posiada drewno, baterie z niego wykonane zdobią wnętrze łazienki i ocieplają jego aranżację. Drewno to surowiec, który wtapia się w wystrój wnętrza, a jednocześnie w naturalny, delikatny i elegancki sposób zaznacza swoją obecność.  Ta cecha w połączeniu z rysunkiem słojów sprawia, że drewniane baterie wpisują się w każdy styl i każdą łazienkę uczynią jedyną w swoim rodzaju.

[avg] ([per]) [total] vote[s]