W ostatnich latach rynek produktów luksusowych znacząco się powiększa, a tym samym daje szansę na zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań w aranżacji pomieszczeń. Z tego względu coraz więcej osób marzy o komfortowej oraz luksusowej łazience stworzonej na wzór przydomowej strefy SPA. Od czego warto rozpocząć projektowanie stylowej przestrzeni i jak wyposażyć łazienkę w elementy strefy wellness? Podpowiadamy!

Na co zwrócić uwagę podczas projektowania luksusowej łazienki?

Przed stworzeniem projektu ekskluzywnej łazienki przede wszystkim należy określić budżet, jaki możemy przeznaczyć na zaaranżowanie pomieszczenia. Duże znaczenie ma tutaj wybór materiałów na wykończenie podłóg oraz ścian. Nie bez znaczenia pozostaje również wyposażenie łazienki w niezbędną armaturę łazienkową, taką jak wanna, prysznic, umywalka, jak i inne elementy SPA, w które pragniemy urządzić jej oryginalne wnętrze.

Do stylowej łazienki najczęściej wykorzystywane są stonowane odcienie bieli i beżu, które doskonale komponują się z wannami lub umywalkami mozaikowymi. Na etapie projektowania warto także rozplanować odpowiednią ilość miejsca do przechowywania, m.in. liczbę i parametry półek oraz regałów. Niemniej jednak, do nowoczesnych łazienek świetnym wyborem będą półki łazienkowe styropianowe, których ciekawy design w dowolnym kolorze wpasuje się w niemal każdą aranżację przestrzeni.

Jak zaaranżować domową łazienkę w stylu SPA?

Nie ulega wątpliwości, że nieodłącznym elementem gustownej łazienki pozostaje duża wanna. Do wystawnych wnętrz dobrze sprawdzi się wanna z hydromasażem wykonana w technologii COVI dostępna w ALL-SPA we Wrocławiu. W zależności od własnych preferencji można dobrać jej dowolny kształt. Mianowicie może być ona zarówno prostokątna, kwadratowa, jak i okrągła. Co więcej, wanny z hydromasażem wyposażone są w dodatkowe podświetlenie LED, które bez wątpienia kreuje urokliwy i romantyczny klimat miejsca.

Wanny z hydromasażem to przede wszystkim możliwość stworzenia małego domowego SPA, z którego możemy skorzystać w dowolnej chwili. Masaż ciepłymi bąbelkami to recepta na ciężki i stresujący dzień w pracy. Zależnie od dostępnych modeli wanien, możemy wybrać armaturę z funkcją delikatnego masażu, który działania uspokajająco. Natomiast wanny z funkcją biczów wodnych to znakomity sposób na dogłębne rozmasowanie i rozluźnienie spiętych mięśni.

Rate this post