Rośnie świadomość ludzi związana z projektowaniem oraz dekorowaniem wnętrz domów i mieszkań. Coraz większa część społeczeństwa odchodzi od starych meblościanek, modnych trzydzieści lat temu. Wpływy nowoczesnych trendów można znaleźć także w takich pomieszczeniach jak kuchnia czy łazienka. Jak i gdzie szukać oryginalnych i stylowych dodatków? Czym się kierować przy ich wyborze? Na co zwracać uwagę, a czego lepiej unikać?

Dostosuj dodatki do swojej łazienki

Przede wszystkim starając się o stylowe wyposażenie łazienki, trzeba zastanowić się nad tym, jaki efekt końcowy chcemy osiągnąć. Kiedy mamy już wykończoną łazienkę, czyli położone kafelki, a brakuje nam tylko elementów ozdobnych, musimy postarać się o takie, które nie będą się “kłóciły” z kolorem ścian czy podłogi. Dodatki do łazienki nie muszą ograniczać się jedynie do oryginalnej mydelniczki czy dywanika. Przy pomocy odpowiednich mebli, a nawet baterii czy samej ceramiki sanitarnej, można stworzyć nie tylko funkcjonalne, ale jednocześnie piękne i stylowe wnętrze.

Co wybrać do mniejszej łazienki?

Jeśli mamy małą łazienkę i ograniczoną przestrzeń, dobrze jest zaopatrzyć się w takie przedmioty, które będą subtelne, a jednocześnie oryginalne. Warto na przykład skorzystać z oferty firmy Blomus, której dystrybutorem jest jeden z największych producentów płytek ceramicznych we Włoszech, przedsiębiorstwo Imex Top 32. Stylowe dodatki, takie jak mydelniczki, uchwyty na papier toaletowy czy dozowniki do mydła są wykonane w bardzo minimalistycznej stylistyce, dzięki czemu dodają charakteru każdemu wnętrzu.

Większa przestrzeń – większe możliwości

Jeżeli możemy się pochwalić nieco większą łazienką, daje nam to możliwość większej swobody w stosowaniu kreatywnych rozwiązań. Mimo wszystko warto zachować umiar – zbyt różnorodna paleta barw i źle dobrane elementy dadzą jedynie niekorzystny efekt kiczu, a tego nie chcemy. Należy pamiętać, że oryginalność nie musi opierać się jedynie na futurystycznych kształtach, które często nie mają nic wspólnego z funkcjonalnością. Wystarczy jedynie użycie nowoczesnego tworzywa lub zestawienie kolorów, wprowadzające świeżość we wnętrzu. Możemy na przykład skorzystać z oferty firmy HEWI. Wprowadziła ona elementy wyposażenia łazienki, które charakteryzują się żywymi odcieniami – na przykład System 800 K, gdzie bazowy kolor to biel, jednak elementy funkcyjne można zaprojektować w kolorze. Z produktami tej marki można zapoznać się na stronie internetowej imextop32.com.pl.

Przy wyborze dodatków do łazienki trzeba wybrać takie, które będą w równym stopniu funkcjonalne, co ładne i eleganckie. Powinny być przede wszystkim wodoodporne. Należy pamiętać, że w tym pomieszczeniu panuje duża wilgotność, a środki do czyszczenia są nieraz bardzo silne, dlatego sytuacja, w której proszek do szorowania zniszczy delikatną powierzchnię mydelniczki czy samej umywalki, jest wręcz niedopuszczalna.