Przy projektowaniu łazienki nie można zapomnieć o dobrym oświetleniu. Ponadto ładnie oświetlone pomieszczenie wygląda bardzo estetycznie. Światło podkreśla piękno detali i materiałów z jakich wykonane są różne elementy. Idealne oświetlenie wpływa także na nasze samopoczucie. Jakie będzie najlepsze oświetlenie łazienki?

Wpływ na psychikę

Światło kojarzy nam się z tym co dobre i pozytywne, zaś ciemność ze złymi emocjami. Być może są to dość banalne skojarzenia, ale jest w nich ziarno prawdy. O wiele bardziej zrelaksujemy się w pomieszczeniu stosownie oświetlonym niż w łazienkach zacienionych i słabo oświetlonych. Ponadto oświetlenie daje wrażenie przytulności danego pomieszczenia. Dodatkiem do dobrego światła musi być oczywiście dobrze dobrany zestaw materiałów jakie wykorzystamy w projekcie. Do nastroju w łazience przyczyni się stosownie dobrana glazura. Jakość oświetlenia należy połączyć z jakością materiałów. Piękno całokształtu będzie miało znaczący wpływ na psychikę.

Punktowe oświetlenie łazienki

Bardzo modne jest tak zwane oświetlenie punktowe. To doskonała alternatywa dla tradycyjnego oświetlenia łazienki. Oświetlenie punktowe jest doskonalsze i praktyczniejsze. Praktyka i funkcjonalność są ze sobą scalone. Przestrzeń łazienki jest po prostu dużo lepiej wypełniona światłem, gdyż źródeł światła jest wiele. W przypadku jednego źródła światła nie będziemy mieli takiego efektu. Ponadto oświetlenie punktowe tworzy nastrój delikatności oraz subtelności. Przy takim oświetleniu można w stu procentach się zrelaksować po męczącym dniu.

Technologia LED

Warto zastosować tego typu produkty. To estetyka, a zarazem oszczędność. Technologia LED nie jest już absolutną nowością. Staje się bardziej dostępna i powszechna. Może też zakupić tradycyjne lampy ścienne czy kinkiety. Jednak diody typu LED są po prostu bardziej wytrzymałe.

Rate this post