Umywalka jest jednym z najważniejszych elementów łazienki. Musi ona przede wszystkim spełniać funkcję użytkową, ale nie tylko – w końcu nic nie stoi na przeszkodzie, aby również wyglądała dobrze. Nowoczesne umywalki zwracają na siebie uwagę wymyślnymi kolorami, wzorami, kształtami czy materiałami. Które ich wersje są teraz na topie? I w które warto zainwestować?

Jakie umywalki są teraz modne?

Umywalki to bardzo rozległa kategoria sprzętu łazienkowego, w której można się zagubić. To dlatego w pierwszej kolejności trzeba kierować się wystrojem wnętrza. Biała, ceramiczna, prostokątna czy owalna umywalka sprawdzi się z pewnością w klasycznym, jak i nowoczesnym wnętrzu, choć w tym drugim przypadku panuje również inny godny uwagi trend. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się tzw. umywalki nablatowe, czyli takie, które montuje się na blacie. Ich dużą zaletą jest nie tylko nowoczesny wygląd, ale również ekonomiczność, ponieważ zmieszczą się nawet w najmniejszej łazience.

Coraz częściej wykupuje się usługi projektantów, którzy tworzą takie sprzęty na zamówienie. Przybierają one wówczas fantazyjne kształty, jak np. ścięte z ukosa trójkąty czy płytkie, okrągłe misy. Bardzo często składają się z materiałów typu korian lub kamienia. To z pewnością wnosi do łazienki elegancję.

Bardzo często umywalkę dobiera się pod kątem kształtu, a więc i jej rozmiaru. Oprócz typowych kwadratów i owali proponuje się obecnie niecodzienne kształty jak muszle, fale czy liście. Można powiedzieć, że wielu producentów przyjmuje zasadę: im bardziej fikuśnie, tym nowocześniej. I rzeczywiście, takie umywalki sprawdzają się przede wszystkim w industrialnych wnętrzach.

A co z kolorem i materiałem umywalek?

Umywalki najczęściej kojarzą z modnym, ale niestety dosyć powtarzalnym i mało oryginalnym kolorem białym. Obecnie wielu ludzi wybiera bardziej wyraziste barwy. Na rynku można spotkać umywalki w kolorze czarnym, bordowym, piaskowym czy złotym. Tutaj trzeba jednak podkreślić, że muszą być dopasowane do innych elementów łazienki, inaczej za bardzo będą się wyróżniać.

Jeżeli chodzi o materiały, jeszcze niedawno umywalki kojarzyły się tylko z ceramiką. Obecnie tworzy się je także z kompozytów, kamieni czy żywicy. Ceramika oczywiście wciąż dominuje, ponieważ pasuje niemal do każdego stylu, natomiast jeżeli chce się pójść w bardziej nowoczesne tony, warto zastanowić się nad innym kunsztownym materiałem

– tłumaczy przedstawiciel firmy Homelux. Obecnie bardzo popularne są sprzęty, które mają naturalny wygląd. Sprawdzą się tu kamienie, takie jak granit, a nawet stylowe szkło. Opcji jest naprawdę wiele.

Wybór umywalki może być nieco utrudniony ze względu na mnogość oferty, ma to jednak swoją zaletę – każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Rate this post