Czy wzrastająca sprzedaż kabin prysznicowych walk-in jest uzasadniona czymś więcej niż przemijającą modą? Brak brodzika i drzwi łatwo uznać za bardzo nowoczesne rozwiązanie, ale czy jest również funkcjonalne i estetyczne? Wielu konsumentów dostrzega zagrożenia związane z komnstrukcją kabin tego typu. Czy słusznie?

Eksploatacja kabiny walk-in

Wybór kabiny bezdrzwiowej wiąże się z wygodą już na etapie instalacji. Konstrukcja składa się bowiem z mniejszej liczby części. Ten fakt przekłada się na eksploatację. W przypadku kabiny prysznicowej walk-in nie ma zbyt wielu trudno dostępnych miejsc, których dokładne wyczyszczenie mogłoby sprawiać problem. Pozostaje jeszcze oczywiście kwestia usuwania kamienia ze ścianek, ale i w niej możemy sobie ułatwić zadanie. Wystarczy zadbać o to, by powierzchnia szkła miała odpowiednie właściwości. Pozbycie się brzydkich zacieków będzie zdecydowanie prostsze, jeśli zastosowano technologię pokrycia tafli ścianek powłoką z polimeru. 

Wygoda użytkowania kabiny walk-in

Za największą zaletę kabiny walk-in uchodzi możliwość swobodnego wchodzenia i wychodzenia. Nie musimy za każdym razem otwierać i zamykać drzwi, które ze względu na obecność uszczelek dośc opornie oddzielają się od reszty ścianki. Ich ruch bardzo często przenosi wodę z wewnątrz kabiny na znajdującą się poza nią posadzkę. Wymaga to niestety najczęściej interwencji mopa. Nie należy zgadzać sie z nasuwajacą się zapewne wielu czytelnikom uwagą, że kabina walk-in sprzyja zachlapaniu łazienki w większym stopniu. Odpowiednie ustawienie deszczownicy i wymierzenie odległości od jednego końca przestrzeni służącej do brania prysznica do drugiej zapobiegnie takim problemom. Kabina walk-in jest również odpowiednim rozwiązaniem dla osób mających problemy z poruszaniem się. Brak w niej utrudniających dostępność progów, poza tym zazwyczaj jest w niej dość miejsca, by zainstalować wewnątrz siedzisko czy różnego rodzaju uchwyty.

Wygląd kabiny walk-in

Estetyka kabin prysznicowych bez drzwi jest bardzo minimalistyczna. To ogromna zaleta, ponieważ elementy wystroju w tym stylu właściwie się nie starzeją. Nie istnieje więc ryzyko konieczności wykonania prac remontowych po kilku latach od zakupu. Przezroczyste ścianki sprawiają, że przestrzeń za nimi wydaje się po prostu dalszą częścią łazienki.

Kabiny walk-in sprawdzą się nie tylko w przestronnych łazienkach. Ich instalacja jest odważną decyzją estetyczną, ale – o ile została przeprowadzona prawidłowo – nie odbędzie się kosztem praktyki użytkowania. 

[avg] ([per]) [total] vote[s]