Kabiny prysznicowe mają mnóstwo zalet. W większości zajmują stosunkowo niewiele miejsca (choć przedstawimy również przeciwne warianty) i są bardzo praktyczne. Nowoczesne wersje umożliwiają funkcję hydromasażu. Kabiny prysznicowe dodatkowo są świetnym rozwiązaniem dla zapracowanych osób – wzięcie krótkiego prysznica zajmuje o wiele mniej czasu niż przeciągająca się kąpiel w wannie. Wybór kabin prysznicowych jest bardzo duży. Dzielimy się pomysłami, jak zaaranżować kabinę prysznicową w każdej łazience. Wybierz, jaka kabina prysznicowa znajdzie się w Twojej łazience.

Intymny zakątek

Intymną przestrzeń w łazience zapewniają kabiny prysznicowe z brodzikiem. Wybór jest ogromny, bez problemu znajdziemy odpowiadającą nam kabinę w rozsądnej cenie. Możemy wybrać gotową kabinę z drzwiami, możemy również drzwi zastąpić kolorową zasłonką. Wybieramy także spośród kabin półokrągłych albo prostokątnych. Narożną kabinę umieszczamy w rogu łazienki, inne – dowolnie aranżując przestrzeń. Ciekawym rozwiązaniem jest dobudowanie osobnej ścianki, która oddzielałaby prysznic od reszty łazienki, czyniąc z niej odosobnione i intymne miejsce.

Kabina prysznicowa jako część pomieszczenia

Nowoczesny design gwarantują szklane kabiny prysznicowe bez brodzika. Dopasowują się do wnętrza estetycznie, a także spełniają indywidualne wymagania każdego pomieszczenia, z racji, że są projektowane pod wymiar. Odpowiedni montaż sprawi, że takie rozwiązanie będzie o wiele bardziej funkcjonalne i dogodne niż standardowe kabiny z brodzikami. Wielkość takiej kabiny zależy od wielkości albo projektu łazienki. Mogą zajmować one nawet całą ścianę lub odpowiadać standardowym wymiarom i kształtom zwykłych kabin. Kolorystyka ścian, które są widoczne za szklanymi drzwiami – dodaje szyku i elegancji. Całe pomieszczenie jest bardzo przejrzyste i odpowiada stylowemu i awangardowemu wykończeniu.