Czy posiadanie małej łazienki musi oznaczać małe możliwości? Oczywiście, że nie! Kluczem do sukcesu jest starannie przemyślany projekt, uwzględniający zarówno kwestie związane z wygodą, jak i funkcjonalnością czy estetyką. Za sprawą różnorodnego asortymentu produktów będzie to prostsze niż się wydawało. Pierwszym krokiem w kierunku aranżacji przytulnego, ale miniaturowego SPA będzie wybór kabiny prysznicowej.

Liczy się wielkość

Nie oszukujmy się, łazienki w blokach czy kamienicach często nie mają więcej niż 3-4 m2. W takiej sytuacji trudno oczekiwać, że montaż wanny będzie rozsądnym posunięciem. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie zakup kabiny prysznicowej, o możliwie jak najmniejszym rozmiarze. W końcu łazienkowe wyposażenie nie ogranicza się wyłącznie do strefy kąpielowej, ale również pozostałych sprzętów, na które także trzeba wygospodarować miejsce. Największą popularnością wśród niewielkich gabarytowo kabin prysznicowych cieszą się te o wymiarach 80×80 cm i 90×90 cm, choć zdarzają się i mniejsze, np. 70×70 cm zaprojektowane z myślą o klaustrofobicznie ciasnych łazienkach. Jednak nie tylko rozmiar ma znaczenie. Ważny jest również sposób montażu. W przypadku małych łazienek optymalnym rozwiązaniem będzie wybór modelu narożnego lub przyściennego, który w maksymalnym stopniu wykorzysta dostępną przestrzeń.

Co z tym brodzikiem?

Analizując idealny model kabiny prysznicowej do małej łazienki, należy wziąć pod uwagę także kwestię brodzika. Wybór w tym zakresie jest dość zróżnicowany, albowiem do dyspozycji są zarówno modele tradycyjne, wysokie z siedziskiem lub niskie typu slim. Wielu właścicieli małych łazienek często rezygnuje z zakupu brodzika, tworząc tym samym designerską kabinę walk in. Wiele tak naprawdę zależy od oczekiwań i wieku użytkowników. O ile dzieci chętnie docenią obecność głębokiego brodzika zastępującego wannę, o tyle seniorzy i osoby z utrudnionym poruszaniem będą czerpać satysfakcję z płytkiego modelu.

Drzwi przesuwane, skrzydłowe, a może harmonijkowe?

Rozważania dotyczące tego jaką kabinę prysznicową wybrać do małej łazienki nie kończą się na określeniu rodzaju brodzika. Ostatnią kwestię stanowi rodzaj drzwi, które w bezpośrednim zakresie decydują o komforcie użytkowania strefy kąpielowej, jak i całego pomieszczenia. Mimo, że najwygodniejsze są drzwi skrzydłowe to jednak wymagają one znacznej przestrzeni, co w przypadku małych łazienek może być trudne do spełnienia. Dlatego o wiele lepszym rozwiązaniem są modele przesuwne lub harmonijkowe.

[avg] ([per]) [total] vote[s]