Właśnie urządzasz łazienkę w swoim nowym domu? A może zacząłeś remont tego pomieszczenia i nadal nie wiesz, czy wybrać kabinę prysznicową, czy wannę? Najlepiej byłoby móc korzystać i z wanny, i z prysznica, niestety nie każdy może sobie na to pozwolić. Wiele osób musi urządzić niewielką łazienkę w bloku, a tam samo wstawienie wanny jest wyzwaniem! Które z rozwiązań wybrać? Wspólnie poszukamy odpowiedzi.

Wanna – długie kąpiele po męczącym dniu

Przy rozstrzygnięciu dylematy między wanną a łazienką największe znaczenie mają nasze indywidualne preferencje, ale nie tylko. Wanna dla wielu osób jest miejscem wyciszenia i relaksu. Pozwala się odprężyć i zregenerować po całym dniu pracy. W wannie można zażywać kąpieli leczniczych, z dodatkiem różnego rodzaju ziół i olejków. Wanna jest także zdecydowanie lepszym rozwiązaniem przy małych dzieciach. Łatwiej umyjemy w niej szkraba, a kiedy będzie nieco starszy, taki domowy „basen” jest najlepszym miejscem do zabawy. Wannę łatwiej się czyści, ściany kabiny prysznicowej szybko zachodzą kamieniem i trzeba naprawdę sporo wysiłku, aby je domyć.

Trzeba jednak pamiętać, że wanna wymaga nieco więcej miejsca, niż prysznic. Z drugiej strony, jest bardziej wytrzymała. Wannę trudno jest zniszczyć, kabina prysznicowa jest znacznie bardziej podatna na uszkodzenia. Jeśli zależy nam na komforcie kąpieli w wannie, ale lubimy też brać szybkie prysznice, możemy zdecydować się na alternatywne rozwiązanie. Jest nim wanna z parawanem prysznicowym, pozwalająca na korzystnie z wanny jak  kabiny prysznicowej.

Prysznic – idealny do niewielkich łazienek

W przypadku niedużych łazienek, najlepszym wyjściem jest prysznic. Wiele osób wybiera kabinę prysznicową nawet, jeśli ma do zagospodarowania większą przestrzeń. Dlaczego? Kąpiel pod prysznicem jest szybka i wygodna, a do tego wiąże się ze znacznie mniejszym zużyciem wody. Ponadto, mycie pod prysznicem jest uznawane za bardziej higieniczne. Dlaczego? Stojąc w brodziku, woda spłukuje z nas cały brud i kurz. W wannie zanieczyszczenia ponownie osadzają się na naszym ciele.

Warto dodać, że prysznic jest najczęściej wybieranym rozwiązaniem przez osoby starsze. Z kabiny wychodzi się zdecydowanie łatwiej, niż z wanny. Ponadto, można do niej wstawić wygodne siedzisko. Dzięki temu można umyć się na siedząco, a zamontowanie deszczownicy sprawia, że kąpiel jest jeszcze wygodniejsza. Jeśli mamy dzieci, możemy wybrać kabinę z wyższym brodzikiem. Napełnimy ją tak samo, jak wannę. Brodzik jest mniejszy, dlatego zużyjemy znacznie mniej wody!

Wybór między wanną a kabiną nie jest prosty, dlatego musimy samodzielnie zadecydować, na czym najbardziej nam zależy.

Kompleksowe wyposażenie i projektowanie łazienek

Jeśli nie wiemy, jak urządzić naszą łazienkę, możemy skorzystać z usług firm oferujących kompleksowe wyposażenie i projektowanie łazienek, takich jak firma Ceramed. Ta firma już od ponad 30 lat pomaga spełniać marzenia o perfekcyjnie zaplanowanej i urządzonej łazience. Współpracuje wyłącznie z cenionymi producentami, gwarantując najlepszej jakości towar po atrakcyjnej cenie. Zatrudnia jedynie doświadczonych fachowców, którzy przygotowują idealny projekt na podstawie potrzeb wskazanych przez klienta. Warto korzystać z usług profesjonalistów, którzy spełnią wszystkie nasze oczekiwania!

[avg] ([per]) [total] vote[s]