Szklane kabiny prysznicowe to synonim oryginalności i ciekawego designu we wnętrzach. Takie rozwiązania dają zwykle możliwość dowolnej personalizacji i zamówienia kabiny na wymiar – dopasowanej do konkretnego pomieszczenia. O czym należy pamiętać przy wyborze szkła do kabiny prysznicowej?

Charakterystyka dobrej jakości szklanej kabiny prysznicowej

Szklane kabiny prysznicowe powinny przede wszystkim gwarantować bezpieczeństwo i wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Właśnie dlatego szczególnie poleca się wybór szkła hartowanego o bezpiecznych i idealnie gładkich krawędziach. Tego rodzaju szkło stosowane do kabin prysznicowych zapewnia wytrzymałość na rozbicie. Jeśli jednak dojdzie do takiej sytuacji, to szkło hartowane nie rozbije się na setki małych kawałków, ale pęka na części z tępymi bokami. Możliwość skaleczenia się taki szkłem jest więc znikoma. Kabiny prysznicowe ze szkła hartowanego to także gwarancja odporności na zmianę temperatur. Użytkownicy mogą więc bez obaw stosować na przemian zimną i gorącą wodę. Szkło hartowane jest także odporne na zarysowania.

Zalety kabiny prysznicowej ze szkła hartowanego

Szklane kabiny prysznicowe wyróżniają się przede wszystkim niepowtarzalnym designem, a także gładką i błyszczącą powierzchnią odbijającą światło. Zastosowanie ich w łazience sprawia, że wnętrze ulega optycznemu powiększeniu. Szkło daje także nieograniczone możliwości aranżacyjne – poczynając od wyboru klasycznych rodzajów, przez transparentne, aż po satynowe szkło. Wiele kabin prysznicowych ze szkła jest także montowanych w systemie bezramowym, co z kolei nadaje łazience lekkości. Pozwala także doskonale skomponować kabinę prysznicową z wieloma materiałami wykończenia wnętrz. Szklane kabiny prysznicowe z bezpiecznego szkła, które oferuje zakład szklarski AR-Glass w Lublinie to więc nie tylko ładne elementy dopełniające przestrzeń łazienki, ale także gwarancja użytkowania na wiele długich lat.

Dlaczego warto decydować się na szklaną kabinę prysznicową?

Urządzając łazienkę, trzeba kierować się przede wszystkim jej metrażem. Prysznic staje się więc najpopularniejszym wyborem ze względu na ograniczoną ilość przestrzeni. Szkło, z którego powstają kabiny to także możliwość dowolnego docinania surowca i dopasowania finalnego brodzika do określonych rozmiarów. Szklane kabiny prysznicowe wykonane na wymiar dają więc możliwość dopasowania kształtu brodzika do możliwości przestrzennych oraz wymagań użytkowników. Szczelne ściany brodzika zabezpieczają przed zalaniem pozostałą część pomieszczenia, gwarantując równocześnie bezpieczeństwo kąpiących się użytkowników.

Rate this post