Drzwi do kabiny prysznicowej na ogół tworzą samodzielne zamknięcie miejsca, które wydzielone jest na panel z prysznicem, zamknięcie nadbudowane nad wanną czy też stanowią element danej kabiny prysznicowej. Jaki model warto wybrać? Na jakie parametry trzeba zwrócić szczególną uwagę? W poniższym artykule rozjaśniamy tę kwestię, wskazując na najważniejsze cechy dobrych drzwi do kabiny.

Sposób zamykania drzwi do kabiny prysznicowej

W przypadku drzwi do kabiny prysznicowej ogromne znaczenie ma sposób ich otwierania i zamykania. Najpopularniejsze są kabiny z drzwiami przesuwnymi. Są one proste w obsłudze i montażu. Takie skrzydło posiada na górze i na dole ruchome rolki poruszające się po prowadnicach. Tego typu drzwi są idealne do małych łazienek. Ciekawym rozwiązaniem w niewielkich wnętrzach są też drzwi składane. Można je z powodzeniem wykorzystać do zabudowy wnęki łazienkowej. Drzwi tego rodzaju składane są do wewnątrz, a więc nie zajmują zbyt wiele miejsca.

drzwi-do-kabiny-prysznicowej-2.jpg

W przypadku dużych łazienek można postawić na klasyczne drzwi uchylne, które działają podobnie, jak standardowe drzwi pokojowe. Skrzydło montowane jest wówczas na zawiasach. Do wyboru są modele jedno i dwuskrzydłowe. Odmianą drzwi uchylnych są drzwi wahadłowe. Otwierają się one i zamykają do środka i na zewnątrz. Są efektowne, ale zajmują naprawdę dużo miejsca. Ich montaż poleca się zatem raczej tylko w nieco większych łazienkach.

Najlepsze szkło do drzwi do kabiny prysznicowej

W przypadku drzwi do kabiny prysznicowej wykorzystywane jest odpowiednie szkło hartowane. Ważne również, aby materiał zapobiegał osadzaniu kamienia i zanieczyszczeń. Warto zatem wykorzystać drzwi szklane z powłoką MaxiClean. Fabrycznie nakładana powłoka sprawia, że powierzchnia szkła jest maksymalnie gładka, przez co woda oraz cząsteczki rozmaitych zanieczyszczeń nie znajdują punktu zaczepienia. Tworzą spójną całość, dzięki czemu niezwykle łatwo jest się ich pozbyć, przy pomocy zwyczajnej, namoczonej miękkiej ścierki. Dla komfortu użytkowania drzwi do kabiny prysznicowej duże znaczenie ma również ich grubość. Jeżeli jest zbyt duża, drzwi mogą być ciężkie. Natomiast zbyt cienkie szkło nie zawsze spełnia normy wytrzymałościowe. Wiele lat doświadczenia oraz badań laboratoryjnych pozwoliło specjalistom z firmy Roca opracować drzwi o optymalnej grubości. Szkło wykorzystywane przez producenta ma grubość 8 mm. Jak wskazują testy, grubość ta gwarantuje odpowiednią wytrzymałość przy zachowaniu lekkości konstrukcji.

Drzwi to nie wszystko

Ażeby cieszyć się z przyjemnych kąpieli w komfortowej, a także wytrzymałej kabinie, nie wystarczy zadbać o wysokiej klasy drzwi. Istotne są również inne elementy konstrukcyjne kabiny, do których przymocowane są drzwi umożliwiające wejście i wyjście. Warto zwrócić uwagę na metalowe profile, na których zamontowane są drzwi oraz przeszklone ściany kabiny. Najistotniejszy jest materiał ich wykonania. Szczególnie polecane są profile aluminiowe, które są połączeniem wysokiej wytrzymałości, lekkości oraz odporności na korozję.

[avg] ([per]) [total] vote[s]