Choć można by powiedzieć, że kiedy ma się małą łazienkę, powinno się stawiać w niej kabinę prysznicową, każdy wielbiciel długich kąpieli stwierdzi, że nawet jeśli wanna miałaby być mała, to zadowoli go ona bardziej, niż kabina prysznicowa. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jakie wanny sprawdzają się w małych wnętrzach. Sprawdź, co możesz zrobić, by wybierając wannę, znaleźć model łączący w sobie odpowiedni design z pełną funkcjonalnością.

Jakie modele wanien sprawdzają się w małych łazienkach?

Mała łazienka jest trudna do urządzenia – nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. Nie oznacza to jednak, że jej skuteczne zaaranżowanie jest niemożliwe do zrealizowania. Wiele osób uważa, że kiedy dysponuje się niewielką przestrzenią w łazience, nie pozostaje nic innego, jak kupienie zgrabnej kabiny prysznicowej. Jest to oczywiście dobry pomysł, ale nie każdy lubi brać codziennie szybkie prysznice. Długie wylegiwanie się w wannie pełnej gorącej wody jest czymś, bez czego wiele osób nie wyobraża sobie życia. Takie osoby muszą mieć wannę łazienkową, po prostu.

Co jednak zrobić, jeśli niewielki rozmiar łazienki stawia przed właścicielem domu czy mieszkania istotne ograniczenia? Wówczas nie pozostaje nic innego, jak poszukiwanie takich modeli wanien, które zostały stworzone właśnie z myślą o małych łazienkach. Na szczęście wielu sprzedawców wanien, takich jak sklep z aramaturą Płytkownia, oferuje bogaty wybór wanien łazienkowych. Jeśli planujesz urządzić swoją niedużą łazienkę, sprawdź, jakie wanny mogą spełniać Twoje wszystkie oczekiwania. Zwróć uwagę na takie modele jak:

  • wanna do zabudowy – maksymalnie wykorzystująca dostępną przestrzeń,
  • wanna narożna – tak jak wyżej,
  • wanna przyścienna – łącząca w sobie design wanny wolnostojącej z funkcjonalnością wanny do zabudowy,
  • wanna asymetryczna – pozornie niewielka, a w rzeczywistości bardzo pojemna,
  • wanna z parawanem – łącząca w sobie wygodę wanny i funkcjonalność prysznica.

Czy wanny wolnostojące nadają się do małych łazienek?

Wbrew pozorom także wanna wolnostojąca, która jest obecnie szczególnie popularna, może z powodzeniem stanąć w małej łazience. Oczywiście wszystko zależy od tego, jakie dokładnie wymiary ma urządzane przez Ciebie wnętrze, natomiast musisz wiedzieć o tym, że wanny wolnostojące mają różne gabaryty, a ich dużą zaletą jest to, że można je ustawić w dolnym miejscu – co w niektórych przypadkach może skutkować maksymalnym zagospodarowaniem aranżowanej przestrzeni.

Rate this post