Stworzenie funkcjonalnej i przytulnej łazienki jest nie lada wyzwaniem. W tego typu przestrzeni musimy zadbać nie tylko o odpowiedni materiał mebli odporny na wilgoć i wahania temperatury. Ogromną rolę odgrywa również ich właściwe rozmieszczenie, które zagwarantuje nam wystarczającą ilość miejsca do przechowywania. Jakie zalety ma wybór mebli na wymiar do łazienki i jak zaaranżować nimi wnętrze? Wyjaśniamy!

Dlaczego warto postawić na meble łazienkowe na wymiar?

Meble na zamówienie sprawdzą się tak naprawdę w każdej łazience, bez względu na jej metraż. W szczególności wykorzystywane są one jednak w mieszkaniach, w których domownicy chcą mieć dostęp do pojemnego schowka przy jednoczesnym zachowaniu wysokich walorów estetycznych łazienki.

Zamówienie wyposażenia od producenta mebli na wymiar Paw-Meble daje nam zatem szansę na dopasowanie jego wszystkich parametrów zarówno do naszych preferencji, jak i do rodzaju konkretnego miejsca. Dzięki temu możliwe będzie zagospodarowanie nietypowych i niewymiarowych wnęk, a także zabudowanie nieestetycznych elementów pomieszczenia, takich jak bojler, pralka czy suszarka.

Warto wspomnieć o tym, że kupując meble na zamówienie, możemy zadecydować o ilości i głębokości półek, szuflad i innych systemów przechowywania, które ułatwią nam składowanie rzeczy i ich szybkie odnajdywanie.

Jak urządzić łazienkę z meblami na zamówienie?

Do łazienek, w których nie chcemy stracić metrażu pomieszczenia, dobrym pomysłem są meble powieszane, dzięki którym zagospodarujemy całą przestrzeń wzdłuż ścian. Będzie to m.in. wisząca szafka pod umywalkę, której głębokość możemy dostosować do artykułów, które chcemy w niej magazynować. Płytkie półki świetnie posłużą do przechowywania kosmetyków i drobnych akcesoriów pielęgnacyjnych, z kolei głębokie bez problemu pomieszczą wszystkie ręczniki, szlafroki i sprzęty elektroniczne.

Natomiast w większych łazienkach dużą popularnością cieszy się stworzenie blatu łazienkowego na całą długość ściany. Na jego powierzchni możemy ustawić ozdobne kwiaty i świeczki, a także koszyczki lub organizery kosmetyczne. W rezultacie wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy będziemy mieć zawsze pod ręką.

Nie ulega wątpliwości, że w każdej łazience trzeba również zadbać o lustro. Aby nie zabierać dodatkowego miejsca w pomieszczeniu, ciekawym wyborem są meble łazienkowe na wymiar pod postacią szafek lustrzanych. Łączą one w sobie pojemny schowek na podstawowe akcesoria lub kosmetyki oraz lustro, w którym będziemy mogli się przeglądać podczas codziennej pielęgnacji twarzy lub makijażu.

Rate this post