W dzisiejszym świecie dużo czasu spędzamy na uciekaniu. Przed czym uciekamy? Każdy z nas pewnie ma swoje indywidualne powody, ale większość dodatkowo ma jeden, który nas łączy. Próbujemy uciec przed stresem. Dokąd? Na basen, siłownię, do sauny, SPA, gabinetów odnowy biologicznej, salonów gier itd.

Jeśli jednak nie mamy czasu na te wszystkie zabiegi i po całym dniu pracy marzymy o pobycie we własnym domu, nie musimy rezygnować z relaksu na miarę salonów odnowy biologicznej. Montując wannę z hydromasażem, możemy korzystać z dobrodziejstw, jakie nam oferuje natura.

Kosmetyka i uroda

Hydromasaż świetnie współpracuje z kosmetyką, która ma na celu poprawienie naszej urody. Docenią go kobiety po porodzie, które zmagają się ze słabą sprężystością mięśni brzucha, wspomaga likwidację cellulitu, poprawia ukrwienie, zmniejsza napięcie mięśni, koi bóle głowy – po prostu relaksuje.

Leczenie hydromasażem

Wodna kuracja to, razem z masażem ręcznym, jedna z najstarszych metod leczenia. Lekarze przekonują o jej zbawiennym działaniu dla naszego organizmu. Poprawia krążenie, oczyszcza organizm z toksyn, pobudza krążenie limfatyczne oraz pomaga koić bóle stawów.

Rodzaje masażu

Wyróżniamy trzy rodzaje masażu, który pozwoli nam zrelaksować się a przy okazji poprawi kondycję naszego ciała. Pierwszym jest masaż wodny lub inaczej kąpiel wirowa. Dysze zamontowane w bocznych ścianach wanny wypuszczają pod ciśnieniem wodę, która uderza w mięśnie, powodując ich rozluźnienie. Moc zazwyczaj jest regulowana ręcznie lub elektronicznie, a w niektórych modelach jest możliwość ustawienia kierunku strumienia wody. Kolejnym rodzajem jest masaż ozonowy. Mieszanina ozonowo-powietrzna wydobywająca się z dysz doskonale sprawdza się w profilaktyce i leczeniu chorób układu krążenia, nadciśnienia tętniczego, wspomaga również przemianę materii, co z kolei dobrze wpływa na naszą sylwetkę. Na koniec możemy wyróżnić masaż powietrzny. Jego działanie podobne jest do ręcznego masażu. Ciepłe powietrze wydobywa się z dna wanny, działając stymulująco na układ krwionośny oraz rozluźniając mięśnie i stawy. Ilość otworów znajdujących się na dnie wanny jest tak duża, że masowany jest niemal każdy centymetr ciała.

Wspomagając naszą kąpiel aromaterapią, również oddziałujemy na organizm. Większość modeli urządzeń z hydromasażem wyposażona jest w specjalne dozowniki, do których wlewamy ulubiony olejek. W przypadku wanien najlepszym rozwiązaniem jest wpuszczenie kilku kropel olejku do wody, aby nasza łazienka wypełniła się kojącym zmysły zapachem.